Registruotis konsultacijai

Saulės elektrinių kainos

Saulės elektrinės kaina – viena aktualiausių temų vartotojams. „Saulės akademija“ siekia pasidalinti informacija šia tema. Mes norime padėti žmonėms dalintis nuomonėmis apie saulės elektrinių kainas, jų įrengimo subtilybes, patirtimis apie nesklandumus su rangovais, geras patirtis su rangovais ir ne tik.

Komentaruose galite pasidalinti informacija apie tai, kiek kainuoja įrengimas, kokį pasiūlymą gavote, kas atitinka ar neatitinka lūkesčių, kiek trunka montavimas ant stogo ir ne tik.

„Saulės akademija“ taip pat nori su vartotojais pasidalinti informacija, kaip skiriasi mažo galingumo, pavyzdžiui, 1 kW, 3 kW, 4 kW saulės elektrinių montavimo kaina nuo vidutinio – 5 kW, 6 kW, 7 kW, 8 KW iki didžiausio galingumo – 10 kW, 12 kW, 15 kW, 20 kW, 30 kW ar galingesnių sistemų.

Kas lemia saulės elektrinės kainą?

Saulės elektrinės kainą pirmiausia lemia sistemos galia, matuojama kilovatais (kW), montavimo sudėtingumas ir pasirinktų modulių bei technologinių sprendimų tipas. Kaina taip pat skirsis, jeigu pasirinksite sistemą montuoti ne ant stogo ar ant žemės, bet rinksitės nuotolinę jėgainę.

Preliminarius skaičius galite matyti šiame puslapyje arba kreiptis į rangovą, kad jis atvyktų prie objekto, atliktų apžiūrą bei matavimus ir pateiktų tikslias sąmatas.

Ar yra valstybės subsidijos, kitos skatinimo priemonės saulės energijai?

Taip, Lietuvos vartotojai gali gauti kompensacinio tipo paramą saulės elektrinės ir saulės elektrinių baterijų įsirengimui.

Šių finansinių paskatų tikslas – sumažinti pradinę saulės energijos įrenginių kainą ir padidinti saulės energijos įrangos prieinamumą. Saulės elektrinių paramą teikia APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra). Ji teikiama etapais ir yra ribota, todėl visada svarbu nedelsti bei kuo greičiau kreiptis. Po to, kai elektrinė įrengiama ir dokumentai pateikiami, APVA išmoka nustatyto dydžio kompensaciją į nurodytą banko sąskaitą.

Koks saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpis?

Saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpis – terminas, per kurį sutaupytos elektros energijos sąskaitos padengia pradines investicijas. Tai labai skiriasi, priklausomai nuo jėgainės našumo, įrangos bei įrengimo kainos, saulės šviesos kiekio įvairiais metų laikais ir priežiūrai bei kitoms paslaugoms reikalingų išlaidų.

Vidutiniškai atsipirkimo laikotarpis svyruoja nuo 2 iki 5 metų, tačiau jis gali būti trumpesnis arba ilgesnis, atsižvelgiant į pirmiau minėtus veiksnius. Bet kokios elektrinės atsiperkamumą pagreitina APVA parama. Daugiau informacijos apie atsipirkimą pateikia speciali skaičiuoklė ir lentelės, kurios pateikiamos čia.

Kiek kainuoja saulės elektrinės įrengimas?

Tai, kiek kainuoja saulės elektrinės įrengimo darbai, priklauso nuo jos dydžio, naudojamų saulės modulių tipo, sistemos sudėtingumo ir tam tikrų kitų faktorių. Tiksli suma yra pateikiama po to, kai montuotojai atvyksta į vietą bei apžiūri objektą.

Priklausomai nuo stogo tipo, įrangos bei montavimo ypatumų, 8 kW saulės elektrinės kaina su įrengimo darbais būna maždaug nuo 5 000 Eur.

Kokie saulės elektrinės priežiūros ir eksploatacijos kaštai?

Saulės elektrinių priežiūros ir eksploatavimo sąnaudos yra, palyginti, nedidelės. Jos yra autonominės ir veikia pačios, nereikalaudamos naudotojo įsikišimo.

Įprastinė techninė priežiūra apima saulės modulių valymą, ir periodišką sistemos komponentų, pavyzdžiui, inverterių ir montavimo konstrukcijų, patikrą. Remonto gali prireikti, tačiau paprastai jis nėra dažnas. Kadangi fotovoltinėse sistemose nėra judančių dalių, jos yra ilgaamžės ir priežiūra mažai kainuoja. Be to, jūs gaunate garantiją dėl to, kad ne po daugybės metų sistemos efektyvumas išliks virš 80-85 %.

Išsirinkite Jums tinkamiausią saulės elektrinės pasiūlymą!

Rinktis
 

Komentarai

*