Registruotis konsultacijai

Saulės elektrinė su baterija

Saulės elektrinė su baterijatai puikus sprendimas, suteikiantis nepriklausomybę nuo pagrindinio elektros tinklo, kai prisijungimas prie jo yra sudėtingas ar neįmanomas. Saulės elektrinė su baterijomis ypač tinka nedideliems objektams, kuomet elektros energijos suvartojimas yra mažas. Naudojant šią sistemą, Pagamintą, bet nesunaudotą saulės energiją galėsite kaupti tam įrengtuose kaupikliuose (baterijose) ir vėliau poreikiui esant ją panaudoti.

Kas sudaro hibridinę saulės elektrinę?

 • Baterijos valdymo modulis – šis įrenginys užtikrina, kad kaupiamoji baterija nebūtų perpildyta, bet tuo pačiu pasirūpina jos pilnu pakrovimu/tinkamu iškrovimu.
 • Akumuliatorius – nepanaudota energija yra siunčiama į akumuliatorių pasaugojimui. Sukaupta energija bus panaudota kada jos negamina saulės elektrinė.
 • Rezervinio tiekimo šaltinis – įrenginys, kuris padės užtikrinti elektros energijos tiekimą buitiniams prietaisams, net tinkle dingus elektrai.

Kaip veikia saulės elektrinės ir baterijos sistema?

Saulės elektrinės baterija leidžia elektros energiją saugoti tuomet, kai ji yra gaminama, bet vartojimas yra mažesnis už gamybą. Kitaip tariant, naudojant bateriją galima sumažinti arba visiškai išvengti saulės elektrinėje pagamintos elektros atidavimo į tinklą ir taip sumažinti mokamą pasaugojimo mokestį elektros tinklams. Todėl įsirengus saulės elektrinę su baterijos sistema, saulės elektrinės gaminama elektra pirmiausia keliautų į elektrą vartojančius įrenginius, tuomet į bateriją, o kai baterija užsipildytų  – būtų atiduodama į tinklą. 

 

 

Saulės elektrinės su baterija privalumai:

 • Nemokama energija – dienos metu sukauptą elektros energiją, baterijos pagalba galėsite išnaudoti net naktį. Išsaugota saulės energija – mažiau išlaidų tinklams už elektros energijos pasaugojimą.
 • Atsarginis šaltinis nutrūkus elektros tiekimui – nepriklausysite nuo elektros tinklų gedimų ir galėsite naudotis sukaupta elektros energija net esant tiekimo trikdžiams. Idealu atokiose vietovėse (kaimo turizmo sodybose, poilsio nameliuose). Saugomos energijos užtektų visiems poreikiams – pasikrauti elektros prietaisus ar naudotis maisto ruošoje naudingais prietaisais.
 • Greitas paleidimas ir paprastas valdymas – baterija sujungta su mobiliąja programėle, tad bus nesunku ją stebėti ir valdyti.
 • Ilgalaikė baterijos garantija – įrenginiui suteikiama net 10-ies metų garantija.
 • Itin lanksti galimybė įrengti skirtingo dydžio baterijas pagal poreikį nuo 5 kWh iki 30 kWh.
 • Suderinama tiek su vienfaziu, tiek su trifaziu inverteriu.

Kaip žinoti, kokio dydžio baterija reikalinga?

Jūsų būsimos baterijos dydis priklauso nuo to, kiek energijos jums reikės savo buities prietaisams paleisti, kitaip tariant, koks yra Jūsų elektros energijos poreikis.

Įsivertinti tinkamai Jūsų prietaisų elektros energijos poreikį gali padėti ši instrukcija:

Žinome, kad kiekvienas buities prietaisas savo specifikacijose turi nurodytą elektros energijos sąnaudas per metus, todėl nesunkiai galime pasiskaičiuoti, kiek laiko galėtume palaikyti savo prietaiso veikimą, nutrūkus elektros energijos tiekimui.

Pavyzdys: Jei naudojate šaldytuvą SAMSUNG RB38T602DSA/EF, įrenginio instrukcijoje nurodoma, kad jo sąnaudos per metus yra 245 kWh. Šis prietaisas yra vienas tų, kurie namuose veikia visa parą.

Vadinasi per dieną šis šaldytuvas vidutiniškai suvartoja ~0.7 kWh. Jei turime įsirengę 5 kWh bateriją, tiekti elektos energiją šaldytuvui galėtume net 7 dienas.

Pateikiame dar kelių buitinių prietaisų pavyzdžių:

    Maitinimo iš baterijos laikas
  Vidutinės sąnaudos per metus 5kWh baterija 10kWh baterija

15kWh baterija

Šaldytuvas

245 kWh

7 dienos

14 dienų 21 diena

Skalbimo mašina

Samsung WF1702NHV

220 kWh

8 dienos

16 dienų

24 dienos

Indaplovė

Bosch SMV46KX05E

262 kWh su 280 plovimo ciklų 7 dienos 7 dienos

21 diena

Norite patogiai ir nevaržomai kaupti elektros energiją? Saulės elektrinės ir baterijos sistema – kaip tik Jums!

Gauti pasiūlymą
 

Komentarai

 1. Romualdas parašė:

  Labai įdomu

 2. Raimis parašė:

  Del akumuliatoriu masciau jau ne viena karta, bet negaliu pagristi sau kaip as vasara sukaupta energija permesiu i ziema?? Is tinklo vasaros metu ir taip imamas gedingai menkas kiekis, kad net neaktualu baterija. Ziema atvirksciai – SE jau net negeneruoja butinos bazinio kiekio energijos, tai batareikia butu nuolat issikrovusi, o poreikis max….

*