Nors saulės parkas Lietuvos rinkoje yra gana naujas produktas, jis vis labiau patraukia vartotojų dėmesį lengvu įsigijimo procesu. Lietuvoje veikia įvairios platformos, iš kurių galima įsigyti saulės elektrinės dalį skirtinguose saulės parkuose, tačiau reikia atkreipti dėmesį, jog jose nurodyti ne visi tuo metu rinkoje esantys saulės parkai. Tad visuomet rekomenduojame paieškoti saulės parkų ir individualiose saulės parkų plėtotojų svetainėse.
Į ką svarbu atkreipti perkant saulės parką?
Bene svarbiausi kriterijai, renkantis saulės parką, yra šie:
- generacija iš 1kW galios modulio ir ar yra kompensacija, jeigu generacija mažesnė;
- teikiamos garantijos: moduliams, inverteriams, konstrukcijoms, statybos darbams;
- saulės parko veikimo pradžia;
- saulės parko priežiūros kaina: kas į ją įeina bei koks numatytas kainos augimas;
- įmonė, kuri stato saulės parką;
- saulės modulių utilizavimas;
- saulės parko gyvavimo laikotarpis;
- saulės parko atpirkimo alternatyva.
Labai svarbu, kad visi išvardinti kriterijai būtų aiškiai bei suprantamai nurodyti sutartyje ar jos prieduose.
„4.ESO atvyks ir sumontuos Jums dvipusį skaitiklį, kuris padės fiksuoti vartojamą bei gaunamą elektros energijos kiekį”.tikrai?..taigi as negaminsiu-nes -saules parkas,nutolusi SE.
Sveiki,
įsigijus saulės parką – nutolusią saulės elektrinę, jūs tampate nutolusiu gaminančiu vartotoju. Visas nutolusio gaminančio vartotojo į tinklą patiektas ir kitoje vietoje atgautas elektros kiekis yra apmokestinamas už naudojimąsi tinklais.
Visais kitais atvejais jam yra taikomi tie patys apskaitos principai, kaip ir paprastam gaminančiam vartotojui. Tai reiškia, kad jums bus įrengiamas išmanusis skaitiklis. Daugiau galite pasiskaityti ESO tinkalapyje: nuoroda.