Registruotis konsultacijai

Saulės parko įsigijimo procesas

Nors saulės parkas Lietuvos rinkoje yra gana naujas produktas, jis vis labiau patraukia vartotojų dėmesį lengvu įsigijimo procesu. Lietuvoje veikia įvairios platformos, iš kurių galima įsigyti saulės elektrinės dalį skirtinguose saulės parkuose, tačiau reikia atkreipti dėmesį, jog jose nurodyti ne visi tuo metu rinkoje esantys saulės parkai. Tad visuomet rekomenduojame paieškoti saulės parkų ir individualiose saulės parkų plėtotojų svetainėse.

Į ką svarbu atkreipti perkant saulės parką?

Bene svarbiausi kriterijai, renkantis saulės parką, yra šie:

 • generacija iš 1kW galios modulio ir ar yra kompensacija, jeigu generacija mažesnė;
 • teikiamos garantijos: moduliams, inverteriams, konstrukcijoms, statybos darbams;
 • saulės parko veikimo pradžia;
 • saulės parko priežiūros kaina: kas į ją įeina bei koks numatytas kainos augimas;
 • įmonė, kuri stato saulės parką;
 • saulės modulių utilizavimas;
 • saulės parko gyvavimo laikotarpis;
 • saulės parko atpirkimo alternatyva.

 

Labai svarbu, kad visi išvardinti kriterijai būtų aiškiai bei suprantamai nurodyti sutartyje ar jos prieduose.

Patikimo rangovo pasirinkimas

Kartais įmonė, nurodyta sutartyje, skiriasi nuo tos, kuri nurodoma oficialiai. Tokia praktika taikoma tada, kai įmonė nusprendžia susimažinti riziką dėl neįvykdyto saulės parko projekto. Jei susidūrėte su tokia situacija – reikėtų smarkiai įsivertinti savo riziką.  Taip pat reikia suprasti, kad įmonė yra atsakinga už suteiktas garantijas bei parko priežiūrą, todėl reikėtų atkreipti dėmesį į jos gyvavimo laikotarpį, jau pastatytus saulės parkus.

Atpirkimo paslauga

Kai kurios įmonės rinkoje teikia saulės parko atpirkimo paslaugą – t.y. jeigu Jūs būsite nepatenkinti savo saulės parku, parduosite būstą ar saulės parkas Jums tiesiog taps nebereikalingas – galėsite „parduoti” saulės parką jo vystytojui. Ši paslauga – puiki indikacija, kad saulės parko plėtotojas nebus suinteresuotas kelti saulės parko priežiūros kainos, teiks kokybiškas paslaugas, užtikrins garantijas.

Saulės parko įsigijimas

Kadangi saulės parko atveju klientui nereikia vertinti jo objekto stogo būklės, saulės parko įsigijimas tampa daug paprastesnis. Šiomis dienomis sparčiai tobulėjant sistemoms, saulės parką patogiai ir greitai galite įsigyti per saulės parko plėtotojo savitarnos svetainę: pasirinkus saulės parką, priskirti reikiamą galią prie objekto ir identifikavus save, pasirašyti sutartį. Be abejo, tai galima padaryti tiesiogiai susisiekus su saulės parko pardavimo vadybininku.

Saulės parko įsigijimo žingsniai:

 1. Pagal savo suvartojimą pasiskaičiuoti, kokios galios saulės parko Jums reikia. Tai galite padaryti pasinaudodami mūsų saulės parko skaičiuokle: Saulės parko skaičiuoklė.
 2. Išsirinkti saulės parką, priskirti reikiamą galią prie objekto (objektų), pasirašyti sutartį.
 3. Pastačius saulės parką, saulės parko vystytojas informuos ESO dėl Jūsų objekto priskyrimo pasirinktam parkui.
 4. ESO atvyks ir sumontuos Jums dvipusį skaitiklį, kuris padės fiksuoti vartojamą bei gaunamą elektros energijos kiekį.

Rinktis ELEKTRUM verta – patikima, efektyvu ir kokybiška!

Gauti pasiūlymą
 

Komentarai

 1. Stasys parašė:

  „4.ESO atvyks ir sumontuos Jums dvipusį skaitiklį, kuris padės fiksuoti vartojamą bei gaunamą elektros energijos kiekį”.tikrai?..taigi as negaminsiu-nes -saules parkas,nutolusi SE.

  1. Saulės Akademijos ekspertas parašė:

   Sveiki,
   įsigijus saulės parką – nutolusią saulės elektrinę, jūs tampate nutolusiu gaminančiu vartotoju. Visas nutolusio gaminančio vartotojo į tinklą patiektas ir kitoje vietoje atgautas elektros kiekis yra apmokestinamas už naudojimąsi tinklais.
   Visais kitais atvejais jam yra taikomi tie patys apskaitos principai, kaip ir paprastam gaminančiam vartotojui. Tai reiškia, kad jums bus įrengiamas išmanusis skaitiklis. Daugiau galite pasiskaityti ESO tinkalapyje: nuoroda.

*