Registruotis konsultacijai

Saulės elektrinių įsirengimo procesas

Iš pirmo žvilgsnio saulės elektrinės įsirengimo procesas gali atrodyti painus ir sunkiai suprantamas. Dažnas, pradėdamas šį kelią, užduoda sau klausimą – nuo ko pradėti? Kad Jūsų kelias būtų kiek įmanoma paprastesnis – aprašome saulės elektrinės įrengimo žingsnius.

  1. Rangovo paieška
    Tai viena svarbiausių proceso dalių. Saulės elektrinės tarnavimo laikas yra itin ilgas ir siekia net 25-erius ar daugiau metų, todėl didelę patirtį turinti ir ilgas garantijas įrangai bei montavimo darbams galinti suteikti įmonė turėtų būti Jūsų pasirinkimo sąraše. Profesionali bei savo darbo sritį išmananti įmonė atvyks į Jūsų objektą bei padės Jums tiksliai įsivertinti saulės elektrinės įrengimo galimybes: stogo tinkamumą, galios poreikį, galimas šešėlio rizikas ir aplinkinių objektų įtaką, metinę generaciją ir kt.
  2. Patikrinkite saulės elektrinės prijungimo prie tinklo galimybes
    Pateikite gaminančio vartotojo paraišką (prašymą prijungimo sąlygoms išduoti) ESO savitarnoje. Kaip tai padaryti, galite susipažinti ESO parengtoje instrukcijoje. Prijungimo sąlygos bus paruoštos per 40 k.d. Ši paraiška leis įvertinti, ar saulės elektrinė gali būti prijungta prie tinklo. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kiekvienų prijungimo sąlygų parengimas yra mokamas ir kainuoja 41,89 Eur su PVM. 
  3. Įsivertinote prijungimo galimybes bei išsirinkote rangovą?
    Puiku! Pasirašykite sutartį su pasirinktu rangovu ir rezervuokite įrangą, sumokėdami avansinį mokestį. Visgi svarbu paminėti, kad sutartį pasirašytumėte atsakingai. Peržiūrėkite, ar Jūsų įsigyta įranga nurodyta teisingai, ar sutartyje yra nurodomos garantijos, garantinių gedimų tvarkymo terminai, elektrinės įrengimo terminas bei sankcijos jo nesilaikant.
  4. Pasirašykite prijungimo sąlygų sutartį
    Įvertinus gaminančio vartotojo prašymą, ESO išduoda prijungimo sąlygas, kurios galioja 90 k.d., o jas pasirašius/patvirtinus, elektrinę turite įsirengti per 9 mėn. Todėl rekomenduojame patvirtinti prijungimo sąlygas tik tuomet, kai žinosite tikslią montavimo dieną. Kitu atveju, sąlygas gali tekti pildyti iš naujo, kas prailgins bei pabrangins visą elektrinės įdiegimo procesą.
  5. Įsirengimas
    Atlikus šiuos žingsnius ir paruošus visą dokumentaciją – įrenkite saulės elektrinę savo objekte. Pats fizinis elektrinės įrengimas trunka 1-2 d.d.
  6. Priėmimo-perdavimo aktas
    Jūsų pasirinktas rangovas, po visų darbų atlikimo bei elektrinės testavimo procedūros, turi Jums parengti saulės elektrinės priėmimo-perdavimo aktą (PPA). Prieš jį pasirašydami peržiūrėkite projektą, ar nematote kokių akimi pastebimų trūkumų. Jei tokių nėra – pasirašykite aktą. Juo užfiksuosite, kad saulės elektrinės projektas Jums buvo sumontuotas bei perduotas, t.y., nuo šio momento Jūs tampate projekto savininku.
  7. Rangovo deklaracija
    Lygiagrečiai su saulės elektrinės montavimu, partneris, atlikęs visus darbus, parengia rangovo deklaraciją, kuri patvirtins, kad saulės elektrinės projektas įrengtas kokybiškai, įranga išbandyta bei atitinka Elektros įrenginių įrengimo taisyklių reikalavimus. Šią deklaraciją Jūsų pasirinktas rangovas pateikia į ESO atskirai. Deklaracija iš ESO pusės įvertinama per 5 d.d.
  8. Dvipusio skaitiklio pakeitimas
    Po rangovo deklaracijos įvertinimo, ESO per 5 d.d. atvyksta į kliento objektą bei pakeičia esamą elektros skaitiklį į dvipusį. Jis fiksuos iš ESO atgautą bei pateiktą elektros energijos kiekį.
  9. Gaminančio vartotojo sutartis
    Tapdamas gaminančiu vartotoju, klientas gali rinktis iš 3 atsiskaitymo būdų, už pasinaudojimą tinklais saugomai elektros energijai. Su atsiskaitymo būdais galite susipažinti čia: atsiskaitymo būdai.
    Visgi, jei šiuo metu objekte Jums yra tiekiama elektros energija – nieko papildomai pasirašyti nereikia, Jums pradeda galioti Gaminančio vartotojo tipinės sąlygos. Su jomis galite susipažinti čia: susipažinti
  10.  Sutartis su nepriklausomu elektros tiekėju
    Jei objekte elektros energija dar nėra tiekiama – sudarykite elektros energijos tiekimo sutartį su nepriklausomu elektros energijos tiekėju bei pasirašykite gaminančio vartotojo sutartį.

Rinktis ELEKTRUM verta – ilgametė patirtis ir garantijos!

Sužinoti daugiau

Patarimas: ribota įvado galia tampa dažna kliūtimi, norint įsirengti pageidaujamo galingumo saulės elektrinę. Prieš pradėdami visą procesą, pasitikrinkite, ar Jūsų objekto įvado galia atitinka norimą instaliuoti saulės elektrinės galią.

Jūsų įvado objekto leistinąją galią galite pasitikrinti labai paprastai:

  1. Prisijunkite Jums patogiu būdu prie ESO savitarnos: savitarna;
  2. Prisijungę prie savitarnos, pirminiame lange matysite skiltį  „Jūsų elektros objektai“, tad spustelėkite ant savo objekto;
  3. Atsidariusiame naujame lange peržiūrėkite, kokia yra nurodyta leistinoji naudoti galia, kW, pvz. 5kW.

Jei nutiko taip, kad leistinoji naudoti galia yra mažesnė, nei Jūsų norima instaliuoti saulės elektrinės galia – kreipkitės į ESO dėl įvado galios pakėlimo.

 

Komentarai

  1. Jonas parašė:

    Laba diena. Isirengiau saules elektrine pats. Ar teikiate tokia paslauga kaip eso deklaracija svarankiskai isirengusiems?

    1. Saulės Akademijos ekspertas parašė:

      Sveiki,

      ne, atskirai tokios paslaugos neteikiame.

*