Registruotis konsultacijai

Saulės elektrinių įrengimo gidas

Džiaugiamės, kad Lietuvos gyventojai aktyviai domisi atsinaujinančia energetika ir galimybe įsirengti nuosavą saulės elektrinę. Tačiau pastebime, kad kartais klientai miglotai įsivaizduoja, kiek laiko užtrunka visas procesas, kuriame svarbu ir nepaskubėti, ir atlikti būtinus namų darbus. Pats procesas nėra nei labai sudėtingas, nei painus, tad remiantis saulės elektrinės įrengimo gidu bei tinkamai suplanavus veiksmus, projektą galima įgyvendinti sklandžiai ir be netikėtumų.

Kokius namų darbus reikia atlikti pirmiausiai?

Išsiaiškinti, ar tikrai yra elektrinės montavimo galimybės

Rekomenduojame įsivertinti stogą, ant kurio planuojate montuoti saulės elektrinę. Pirminį vertinimą galite atlikti patys: apžiūrėkite, ar tinkama stogo orientacija, nuolydis, būklė.

Pasirinkti rangovą

Skirkite laiko saulės elektrinę įrengsiančio rangovo paieškoms. Saulės elektrine džiaugsitės ilgus metus, todėl didelę patirtį turinti ir ilgas garantijas įrangai bei montavimo darbams suteikianti įmonė turėtų būti ta, su kurios pasiūlymu susipažinti reikėtų pirmiausiai. Nepamirškite įsitikinti, ar pasirinkta įmonė yra atestuota Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) elektros įrenginių įrengimui. 

Saulės ekspertai vaizdo medžiagoje dalija patarimus, į kokius aspektus derėtų atkreipti dėmesį, kad tinkamai pasirinktumėte saulės elektrinės rangovą: vaizdo medžiaga.

Pasitikrinti, kokiomis sąlygomis elektrinė gali būti prijungta prie skirstomojo tinklo

Tai padaryti iš anksto rekomenduojame todėl, kad patvirtinus APVA paramos gavimą, į ESO vienu metu kreipiasi itin daug žmonių ir gali susidaryti „spūstys“. Be to, gali būti rezervuota visa elektros linijos galia ir ESO nebeišduos leidimo statyti tokią saulės elektrinę, kokios norite, arba pasiūlys rekonstruoti elektros tinklą, kad elektrinę būtų galima prijungti.

Objekto apžiūra

Rinkoje dauguma įmonių apžiūras vykdo tik po sutarties pasirašymo, taip „prisirišdamos“ klientą, be to, kartais tokios apžiūros apsiriboja paprašymu, kad klientas atsiųstų keletą stogo nuotraukų, namo planą. Todėl patariame rinktis rangovus, kurių specialistai apžiūras visada atlieka gyvai ir dar prieš pasirašant rangos sutartį, nes tai leidžia klientui aiškiai įvardinti sumontavimo galimybes ir galutinę projekto sąmatą, kad jis būtų ramus, jog po sutarties pasirašymo niekas nebesikeis.

„Elektrum“ yra vieni tokių rangovų, kurie apžiūras vykdo gyvai. Susipažinti su šio rangovo saulės elektrinių įrengimo procesu galite čia: įrengimo procesas.

Kodėl reikalinga gyvai atliekama apžiūra?

Esame tikri – vien iš kliento padarytų nuotraukų tinkamai įvertinti stogą ir šalia esančių objektų įtaką būsimai saulės elektrinei nepakanka. Apžiūros metu įvertinama objekto orientacija, stogo ir jo dangos būklė, plotas, ant stogo ir šalia esantys objektai, galintys daryti įtaką elektrinės apšvietimui, pavyzdžiui, medžiai, kaminai ar šalia esantys aukštesni pastatai. Tokiu atveju, paprastai saulės moduliai išdėstomi efektyviausiose stogo vietose ar numatomi įrengti optimizatoriai.

Pasitaiko atvejų, kai apžiūros neatlikę rangovai pasiūlo nebūtinai Jūsų namams reikalingos įrangos, pavyzdžiui, optimizatorių ir taip pakelia kainą, nors iš esmės Jūsų namo stogas puikiausiai generuotų elektros energiją ir be jų. 

Pasiūlymo įvertinimas

Labai svarbu atkreipti dėmesį į visas saulės elektrinės pasiūlyme pateikiamas kainos sudedamąsias dalis. Įvertinkite ir tai, ar rangovas Jums siūlo vos vieną elektrinės įrengimo paketą, ar yra galimybė pasirinkti iš kelių.

Kodėl tai svarbu? Skirtingi kainų paketai parodo, kokių papildomų paslaugų ar įrangos Jums gali prireikti. Jei apžiūra parodo, kad optimizatoriai Jūsų namo stogui nėra reikalingi, tokio saulės elektrinės varianto rinktis neverta.

Per kiek laiko saulės elektrinė bus sumontuota?

 • Kiekvienas elektrinių statytojas nusimato optimalų elektrinės įrengimo terminą, tačiau rinkoje projekto įgyvendinimas nuo sutarties pasirašymo iki dvipusio skaitiklio įrengimo dažniausiai trunka 6-8 mėn.
 • Pati elektrinė sumontuojama per 1–3 darbo dienas. O tai priklauso nuo diegiamos elektrinės galios ir modulių kiekio, stogo dangos bei konstrukcijų ypatumų.
 • Bendrai elektrinės įrengimo laikotarpis siekia ar viršija mėnesį, nes tenka užsakyti įrangą, gauti iš ESO prijungimo sąlygas, susiplanuoti darbus, numatyti specialistų komandą, sulaukti, kol pakeičiamas elektros energijos dvipusis apskaitos prietaisas – skaitiklis.
 • Trukmė priklauso ir nuo to, ar buvo atlikti reikiami paruošiamieji darbai ir ar neiškyla nenumatytų sunkumų montavimo metu.

Jei pildėte prašymą APVA paramai gauti, rekomenduojame nelaukti jos patvirtinimo ir įrangą saulės elektrinei rezervuoti iš anksto. Taip būsite garantuoti, kad vos gavę paramos patvirtinimą jau galėsite pradėti įrengimo darbus. 

Gaukite saulės elektrinės pasiūlymą iš ELEKTRUM - patogiai ir greitai!

Rezervuoti įrangą
 

Komentarai

 1. Henrikas Urlovas parašė:

  Sveiki,
  noriu įsirengti saulės elektrinę ant nuosavo namo stogo.Kokios galimybės?

  1. Saulės Akademijos ekspertas parašė:

   Sveiki,

   kiekvieno kliento galimybės įsirengti nuosavą saulės elektrinę ant stogo yra skirtingos, tai gali priklausyti nuo stogo dangos, konstrukcijų, stogo tipo, vietovės, leistinosios objekto įvado galios.
   Rekomenduojame susipažinti su mūsų saulės elektrinių įrengimo gidu arba saulės elektrinių įrengimo procesu (https://saulesakademija.lt/saules-elektrines/saules-elektriniu-isirengimo-procesas/), kuris galės padėti susidėlioti tinkamą veiksmų planą ir įsivertinti galimybes.
   Taip pat, galite užpildyti užklausos formą, tuomet mūsų ekspertai susisieks su Jumis ir padės įvertinti visas galimybes.

 2. Raimondas parašė:

  Sveiki, Turiu ESO sąlygas, APVA paramą. Vilnius, Trakų Vokė. Stogas Šlaitinis. 7KW

  1. Saulės akademija parašė:

   Sveiki, perdavėme Jūsų užklausą kolegai, jis su Jumis susisieks.

 3. Ramunė parašė:

  laba diena, domina saulės elektrinės įrengimas ant nuosavo namo stogo. Per metus suvartojame apie 15000 kw elektros (turime oras-vanduo katilą). Lauksiu pasiūlymo. Ačiū.

  1. Saulės akademija parašė:

   Sveiki, ačiū, kad kreipėtės. Perdavėme Jūsų užklausą kolegai, jis su Jumis susisieks.

 4. Raimondas parašė:

  Laba diena.
  Įvairios firmos konkuruodamos siūlo įvairias saulės elektrinės kainas.
  Aš norėčiau pats susimontuoti saulės elektrinę.
  Iškilo klausymas kiek kainuoja tik saulės elektrinės 20 kW projektavimas?
  Gal galit pakonsultuoti?

  1. Saulės Akademijos ekspertas parašė:

   Sveiki,

   projekto kainą sudaro: įranga (moduliai, inverteris, konstrukcijos, kabeliai, jungtys), įrengimo darbai bei logistikos mokesčiai (sandėliavimas, atvežimas, pristatymas pas rangovus).
   Atskirai elektrinės projektavimo darbų neskaičiuojame.

   Gražios dienos.

*