Registruotis konsultacijai

Saulės elektrinės 10 kw

10 kW saulės elektrinė – puikiai tinkantis variantas vidutines-dideles elektros sąnaudas turintiems namams. Tai gamtai draugiškas ir energetinę nepriklausomybę suteikiantis įrenginys, kurio dėka į ateitį galėsite žvelgti žymiai ramiau.

Saulės elektrinės 10 kW įrengimas

Tikėtina, kad jų saulės elektrinės įrengimas Jums kelią ne vieną klausimą, ypač jeigu nesate detaliai susipažinę su šiuo procesu. Tam, kad neaiškumų būtų kuo mažiau, dalinamės aktualia informacija, galinčia padėti apsispręsti dėl jėgainės įrengimo.

Visų pirma, įrengiant saulės elektrinę reikia atsižvelgti į keletą aspektų, kurie yra svarbūs užsakymą vykdantiems rangovams.

Elektros energijos suvartojimas

Prieš siūlant būtent 10 kW saulės elektrinę, svarbu išsiaiškinti Jūsų turimus energijos poreikius. Paprastai tokia saulės elektrinė pagamina iki 10000 kWh per metus, todėl svarbu, kad ir Jūsų metinės elektros energijos sąnaudos būtų panašios. Jeigu jos yra mažesnės, elektrinė gamins didžiulį energijos perviršį.

Kita vertus, jeigu sunaudojate daugiau nei 1000 kWh elektros energijos per mėnesį, rizikuojate nusivilti 10 kW jėgainės našumu. Tokiu atveju, energijos stygių reikės pirkti iš elektros tiekėjo už rinkos kainą, o juk būtent to ir siekiate išvengti svarstydami apie nuosavą, savarankišką ir nepriklausomą elektros gaminimą savo namuose.

Tikėtina, kad dabartinės Jūsų energijos sąnaudos nėra statiškos ir ateityje gali kisti. Į tai taip pat derėtų atsižvelgti – net jei šiuo metu ir suvartojate žymiai mažiau nei 1000 kWh energijos per mėnesį, gerai pagalvokite ar per artimiausius metus neplanuojate įsigyti daug elektros energijos sunaudojančių įrenginių.

Elektros įvadas

Prieš įrengiant 10 kW saulės elektrinę, rangovams reikės žinoti Jūsų turimo elektros įvado galingumą. Jeigu jis nėra tinkamas, jį gali tekti pasikeisti. Vis dėlto, kad būtumėte tikri, Jums reikės užpildyti ESO gaminančio vartotojo prašymą, kuris padės įvertinti tinklo galimybes prijungti Jūsų norimą saulės elektrinę prie tinklo.

Montavimo aspektai

Montuojant saulės elektrinę, reikės atsižvelgti ir į vietos, kurioje stovės jėgainė, ypatumus. Čia bene svarbiausias aspektas – namo, ūkinio ar kito pastato stogo plotas, šlaito kampas, orientacija.

Optimalu, kad stogo plotas, ant kurio bus montuojama 10 kW saulės elektrinė būtų pakankamai didelis ir sudarytų apie 55-60 kv. m. ploto – vis dėlto, tai nėra mažas įrenginys, todėl svarbu, kad jam tinkamai įrengti pakaktų vietos.

Pastato stogo šlaito kampas taip pat yra ganėtinai svarbus. Geriausia, kad jis būtų iki 40 laipsnių kampo – tokiu atveju nuo įrengtų saulės elektrinės modulių lengvai nubėgs vanduo ir nesikaups sniegas žiemos metu. Taip pat, toks kampas lems ir daugiau gaunamos šviesos iš saulės, todėl elektrinės našumas bus geresnis. Statesni nei 40 laipsnių stogai turi savo trūkumų – elektrinės modulių įrengimas ir aptarnavimas tokiu atveju taps gerokai sudėtingesnis, o tai gali daryti įtaką ir didesniems įrengimo kaštams. Kita vertus, pernelyg gulsčias stogas taip pat nėra optimalus – kaip jau minėjome, ant jo kaupsis vanduo ir sniegas, moduliai taip pat gaus ir mažiau saulės šviesos. Šie aspektai lems mažesnį elektrinės našumą ir reikalingą dažnesnį aptarnavimą.   

Galiausiai, reikės atsižvelgti ir į optimalią saulės elektrinės orientaciją. Optimalu ją rengti taip, kad moduliai būtų nukreipti į pietų pusę – tokiu atveju, saulės elektrinė gaus daugiausiai šviesos ir veiks didžiausiu našumu. Kita vertus, jeigu pietinėje pusėje stovi aukšti medžiai ar kiti objektai, galintys mesti šešėlį, reikės įvertinti ar našumas nebus geresnis nukreipiant modulius į kitas puses.

Kiek kainuoja 10 kW saulės elektrinė?

10 kW saulės elektrinės kaina skirsis priklausomai nuo įvairių faktorių. Dėl šios priežasties, tikslią ar net apytikrę kainą yra ganėtinai sunku įvardinti. Rangovams reikės įvertinti šiuos aspektus:

  • Įrengimo ir montavimo kaštai. Nenuostabu, kad kiekvienas objektas yra unikalus. Montavimo darbų našumas ir sudėtingumas priklausys nuo namo ar kito pastato aukščio, stogo ploto, šlaito kampo ir kitų aspektų. Kuo sudėtingesnis elektrinės montavimas, tuo didesni kaštai bus reikalingi.
  • Transportavimas. 10 kW saulės elektrinę sudaro ne vienas modulis. Jų transportavimo išlaidos bus proporcingai didesnės, jeigu gyvenate nuo didmiesčių nutolusioje vietovėje.
  • Sutarties sąlygos. Akivaizdu, kad skirtingi rangovai siūlys skirtingas sudaromos sutarties sąlygas. Tai ypač aktualu, jeigu saulės elektrinę perkate išsimokėtinai. Taip pat kainai įtakos turės pasirinktas garantijos laikotarpis – jeigu nemokamais taisymo darbais norėsite mėgautis ilgiau, garantijos kaina atitinkamai bus didesnė.
  • APVA parama. Planuojantiems įsigyti saulės elektrinę reikėtų nuolat sekti naujienas iš APVA ir nepraleisti skelbiamų raginimų teikti prašymus kompensacijai gauti – tai gerokai sumažins Jūsų įsigytos elektrinės kainą. Daugiau apie APVA paramą galite sužinoti čia: APVA parama saulės elektrinėms.

Taigi, saulės elektrinės kaina priklausys nuo aukščiau išvardintų aspektų, todėl ją vertinti nežinant kitų faktorių yra itin sudėtinga. Jeigu vis dėlto norite žinoti bent jau orientacinę elektrinės kainą, visada galite kreiptis į specialistus.

Kiek energijos reikia mano namams?

Įsivertinti savo elektros energijos poreikius nėra sudėtinga. Paskaičiuokite kiek elektros sunaudojate per metus, tuomet pasinaudokite „Saulės Akademijos“ skaičiuokle.

DUK

Kada reikia rinktis 10 kW saulės elektrinę?

Jeigu sunaudojate apie 800 kWh elektros energijos per mėnesį, 10 kW saulės elektrinė – tinkamiausias variantas Jums. Tokiu būdu patenkinsite visus savo energijos poreikius ir galėsite mėgautis energetine nepriklausomybe. Be to, gamindami nuosavą, švarią energiją, saugosite gamtą, mokėsite gerokai mažesnes sąskaitas už elektrą ir galėsite nesirūpinti dėl nepastovios ir neužtikrintos elektros energijos tiekimo rinkos.

Būtent todėl galime drąsiai teigti, kad 10 kW saulės elektrinę reikia rinktis visada, jei tik turite galimybes jai įsirengti.

Kiek elektros pagamina 10 kW saulės elektrinė?

Tikriausiai nenustebsite sužinoję, kad 10 kW saulės elektrinė gamins nevienodą kiekį elektros energijos priklausomai nuo paros laiko ir metų sezono, oro sąlygų, jėgainės modulių orientacijos. Todėl šiuo atveju pateikiame ne universalią, o vidutinę reikšmę – kiekvieną mėnesį saulės elektrinė pagamina vidutiniškai 1000 kWh energijos.

 

Komentarai

*