Registruotis konsultacijai

Saulės elektrinių veikimo principas

Saulės elektrinės susideda iš kelių pagrindinių komponentų: saulės modulių, inverterio (keitiklio) bei konstrukcijų. Paprastai apibrėžiant saulės elekrtinės veikimo principą, galima sakyti, kad saulės moduliai sugeria saulės energiją (fotonus) ir paverčia ją nuolatinės srovės elektros energija, kuri vėliau naudojama elektros poreikiui patenkinti.

Veikimo principas

Kad savo namuose būtų galima naudoti iš saulės pagamintą elektros energiją, reikalingas energijos keitiklis (inverteris), kuris naudojamas nuolatinės srovės elektros energijai paversti kintamosios srovės elektra. Tada kintamosios srovės elektra perduodama į namų skydą. Čia yra sumontuojamas dvipusis skaitiklis, kuris fiksuoja suvartojamos elektros energijos kiekį ir koks elektros energijos perviršis atiduodamas elektros tinklams. Pagal dvipusio skaitiklio pateiktus duomenis yra išrašomos elektros energijos sąskaitos.

saulės elektrinės veikimo principas

Saulės elektrinės ant stogo

Saulės elektrinės ant stogo veikimo principas, paremtas dvipuse apskaita (NET metering).

  • Kai saulės elektrinė gamina elektros energiją ir elektra namuose vartojama savo reikmėms esamuoju laiku, ji vadinama momentiniu suvartojimu. Ši elektros dalis neįskaičiuojama į apskaitą, todėl už ją nereikia mokėti.
  • Kai saulės elektrinė gamina elektros energiją, bet šiame objekte elektros nevartojate (ar nespėjate suvartoti), pagaminta elektros energija keliauja į tinklą, kuriame ji yra saugoma. Tinkle ji saugoma iki to momento, kai vartotojas pritrūksta momentiškai gaminamos elektros energijos, pavyzdžiui, vakare, kai saulės elektrinės gamyba sustojusi. Tokiu atveju, Jūsų pagaminta elektros energija yra atsiimama iš tinklo ir suvartojama Jūsų objekte, sumokant tik už elektros energijos pasaugojimo tinkle mokestį.
Domina saulės elektrinė ant stogo? Pasikonsultuokite!

Nutolusios saulės elektrinės

Tai nuo elektros energijos vartojimo vietos nutolusi saulės elektrinė.

  • Kitaip, nei paprastos stoginės saulės elektrinės, kurios įrengiamos vartojimo taške ant elektrinės savininko stogo, nutolusios elektrinės yra įrengiamos ten, kur elektros generacija yra optimaliausia. Tai gali būti laukas, žemės sklypas, sandėlio stogas ar kitokia, saulės moduliams įrengti, tinkama vieta.
  • Nutolusią saulės elektrinę dažnai renkasi žmonės, gyvenantys daugiabučiuose ar dėl kažkokių priežasčių nenorintys, ar negalintys saulės elektrinės susimontuoti savo gyvenamojoje vietoje.
  • Nuo anksčiau aprašyto veikimo principo, nutolusi saulės elektrinė skiriasi nuo, kad nėra momentinio suvartojimo, t.y., visa elektros energija keliauja į tinklą, kuriame ji yra saugoma.
Dominanutolusi saulės elektrinė? Pasikonsultuokite!

Nutolusių saulės elektrinių principas

Pavyzdžiui, jei saulės elektrinę įsirengėte savo sodyboje, jos pagamintą elektros energiją galėsite vartoti kitame mieste esančiame bute. Tokiu atveju, energija bus gaminama nutolusioje elektrinėje, tuomet perduodama į tinklą, paskirstoma pasaugojimui per kitus turimus objektus.

Nutolusios saulės elektrinės įsirengimui būtinos sąlygos:

  • turite būti abiejų objektų savininkas;
  • priskirta galia negali viršyti leistinosios įvado galios;
  • prie objekto gali būti priskirta tik viena saulės elektrinė.

Tapkite mažiau priklausomi nuo kintančių elektros energijos kainų ir pasirinkite švarią ELEKTRUM energiją!

Rinktis
 

Komentarai

*