Registruotis konsultacijai

Saulės elektrinių montavimo darbai bei jų specifika

Saulės elektrinių montavimo darbų sprendimų yra išties labai daug, nes kiekvienam stogui yra pritaikomi individualiai. Dažniausiai tai priklauso nuo stogo tipo (šlaitinis ar plokščias) bei stogo dangos. Taip pat skiriasi ir saulės elektrinių montavimas ant žemės. Kelis pagrindinius skirtumus aprašome apačioje.

Saulės elektrinės montavimas ant šlaitinio stogo

Optimaliausias šlaitinis stogas saulės elektrinei yra tas, kuris pasisukęs į pietus, o jo šlaitas sudaro 35-40 laipsnių kampą. Tačiau gerą efektyvumą galima išgauti ir statant elektrines tiek ant vakarinio ar rytinio stogo.

Prieš pradedant montuoti saulės elektrinę ant šlaitinio stogo, svarbu įsivertinti stogo dangą: ar tai skarda, šiferis, o gal bitumas. Nuo to priklausys, kokias konstrukcijas parinks Jūsų išsirinktas rangovas.

Saulės elektrinės montavimas ant šlaitinio stogo su skardos danga

Įprastai montavimo konstrukcijos aliuminio bėgeliais su specialiais tvirtinimais ant skardinio stogo yra tvirtinamos prie stogo dangos nerūdijančio plieno dalies. Vėliau ant šių bėgelių būna sudedami gnybtai – laikikliai, kuriais pritvirtinami moduliai. Taip pat konstrukcijos turi specialią EPDM dangą, kuri užtikrina sandarumą.

Saulės elektrinės montavimas ant šlaitinio stogo su šiferio danga

Šiferiniam stogui naudojamos smeigės, kurios yra taikomos į stogo grebėstus. Svarbu paminėti, kad smeigės yra sukamos per šiferio bangos viršų tam, kad sukimo vietose nesikauptų drėgmė ir stogas nebūtų pažeistas. Tuomet prie šių smeigių yra tvirtinami bėgeliai ir gnybtai.

Saulės elektrinės montavimas ant šlaitinio stogo valcuota skarda

Kitaip, nei montuojant saulės elektrinę ant įprasto šlaitinio stogo, valcuotos skardos atveju nėra jokios intervencijos į stogo dangą ar konstrukciją. Šiai stogo dangai yra naudojami specialūs gnybtai (laikikliai), kurie pritvirtinami prie skardos profilio (valcuotos skardos sujungimo kraštelio).

Saulės elektrinės ant molinių čerpių stogo

Šio stogo montavimo darbai yra šiek tiek sudėtingesni ir užtrunka ilgiau. Naudojami specialūs kabliai, kurie yra pakišami po čerpe bei pritvirtinami prie stogo konstrukcijos – gegnių. Montavimas sudėtingesnis todėl, kad kiekvieną tokią čerpę reikia atkelti ir paruošti, jog po ja gražiai tilptų ir įsistatytų konstrukcija. Vėliau yra dedami bėgeliai, o ant jų tvirtinami moduliai. Patartina pasilikti atsarginių čerpių, nes gali atsitikti taip, kad montuojant čerpę, ji gali skilti, todėl gali tekti ją pakeisti nauja.

Saulės elektrinės montavimas ant plokščio stogo

Montuojant elektrinę ant plokščio stogo, itin svarbu įsivertinti stogo plotą, kadangi elektrinės bus montuojamos taip, kad tarp atskirų modulių grupių būtų išlaikomi tam tikri tarpai, kurie nemestų papildomo šešėlio.
Montuojant elektrinę ant plokščio stogo, naudojamos balastinės konstrukcijos, kurios pritvirtinamos tam tikru svoriu (pvz.: plytelėmis, kurios atitinka reikiamą svorį, pagal atliekamus skaičiavimus). Kadangi dažnu atveju plokščias stogas yra daromas iš betoninės dangos, itin svarbu apskaičiuoti ir įvertinti, kiek reikia uždėti svorio, kad apkrova stogui nebūtų per didelė ir konstrukcijos atlaikytų vėjo kryptį. Skaičiavimams atlikti naudojamos specialios programos, padedančios įvertinti galima apkrovą tam tikruose stogo taškuose, taip užkertant kelią stogo pažeidimams. Moduliai, montuojant juos ant plokščio stogo, keliami 10-ies laipsnių kampu.
Atliekant elektrinės montavimus ant plokščio stogo, jo danga nėra pažeidžiama, nes konstrukcijose naudojama speciali, nuo pažeidimų apsauganti guma.

Saulės elektrinės montavimas ant žemės

Vienas brangiausių konstrukcijų sprendimų – saulės elektrinės montavimas ant žemės. Tokio tipo montavimui konstrukcijų reikia gerokai daugiau, kadangi jos turi sudaryti visą korpusą ant kurio bus galima sudėti saulės modulius. Tokio tipo elektrinei dažnai yra naudojama papildoma įranga – poliakalė mašina, kuri padeda įtvirtinti saulės elektrinės konstrukcijas žemėje. Kai kuriais atvejais antžeminės elektrinės konstrukcija yra įbetonuojama, todėl visos šios papildomos medžiagos iškelia projekto kainą. Negana to, dažnai montuojant saulės elektrines ant žemės, jos būna daugiau nutolusios nuo objekto, prie kurio turi būti prijungtos. Todėl projekto įgyvendinimui dažnai reikia daugiau laidų, kabelių bei kasimo darbų, specialių vamzdžių kabeliams pratiesti.

Saulės elektrinių montavimo darbai su ELEKTRUM – patogiai, atsakingai ir greitai!

Domina
 

Komentarai

*