Registruotis konsultacijai

Saulės elektrinės ir saulės parkų skirtumai

Saulės elektrinė ir saulės parkas – tai tą pačią funkciją atliekantys įrenginiai, su beveik identiškais komponentais. Didžiausias jų skirtumas –  prijungimas į tinklą ir momentinis elektros energijos vartojimas klientams.

Saulės elektrinės

Saulės elektrinė, kuri yra pajungiama tiesiai į objekto įvadą (gali būti ant stogo ar ant žemės), turi labai aiškų pranašumą tuo, kad vartotojas turi galimybę naudoti momentiškai gaminamą elektros energiją. Pagaminta elektros energija yra nemokama, tačiau pagamintas elektros energijos perteklius yra atiduodamas į ESO tinklus pasaugoti už numatytą saugojimo įkainį. Tai reiškia, kad elektros vartojimo įpročiai daro įtaką galutinei kliento sąskaitai ir saulės elektrinės atsipirkimo laikui.

Saulės parkai

Saulės parkai prijungiami prie ESO arba „Litgrid“ tinklų, o jų gaminama elektros energija tik po to atkeliauja iki vartotojo.  Taikant šį energetikos modelį, momentinis vartojimas yra neįmanomas ir vartotojui už visą saulės parke pagamintą elektros energijos kiekį reikia mokėti ESO tinklams. Mokestis taikomas už pasinaudojimą tinklais saugomai elektros energijai. Populiariausias ir vartotojui naudingiausias yra antrasis ESO atsiskaitymo planas – atsiskaitymas už įrengtąją galią, leidžiantis klientui išnaudoti dar vieną saulės parko privalumą – efektyvumą. Saulės parkai už saulės elektrines dažniausiai būna efektyvesni 10-15%. Daugiau informacijos:  Saulės parko efektyvumas.

Domina elektrinės įsigijimas saulės parke? Kreipkitės į ekspertų komandą, kuri padės priimti geriausią sprendimą Jūsų naudai!

Konsultacija

Saulės elektrinės ir saulės parkų skirtumai

Jei kalbėtume apie saulės elektrinės ir parkų įrengimą, tai akivaizdu, kad saulės parko atveju klientui nieko ant savo stogo statyti nereikia. Tačiau vartotojas kasmet tiekėjui moka saulės parko priežiūros mokestį į kurį įeina visos paslaugos, tokios kaip: elektrinės monitoringas, planinė patikra, modulių valymas ir kt. Saulės parkas yra pakankamai sudėtingas technologinis sprendimas, todėl jo priežiūra reikalauja specifinių techninių žinių. Būtent todėl saulės parko priežiūra yra patikima specialistams, kurie nuolatos stebi projekto veiklą bei padeda užtikrinti tinkamą saulės parko veikimą.

Tuo tarpu saulės elektrinės atveju – įrenginys yra montuojamas ant objekto stogo ar šalia jo, ant žemės, todėl visa projekto priežiūros atsakomybė tenka vartotojui. Kaip prižiūrėti saulės elektrinę galite skaityti čia: Saulės elektrinių įrangos priežiūra.
Montuojant ant stogo – saulės elektrinės tvirtinamos prie stogo konstrukcijų (gegnių ar grebėstų). Montavimo metu yra pragręžiama ir pati stogo danga, todėl labai svarbu rinktis patirtį turinčius rangovus, kurie galės tinkamai užsandarinti konstrukcijas bei užkirsti kelią stogo dangos pažeidimams.

Svarbu paminėti, kad saulės elektrinių montavimas galimas ne ant visų stogųtodėl kai kuriems vartotojams saulės parkas gali būti vienintelė išeitis, padėsianti gaminti pigią žaliąją energiją pačiam. Rekomenduojame bendradarbiauti tik su tais tiekėjais, kurie atlieka gyvą objekto apžiūrą ir įvertina visus kintamuosius, galinčius daryti įtaką tiek pradinės investicijos dydžiui, tiek saulės elektrinės efektyvumui.

saules parkas ir saules elektrine

Norite suvartoti mažiau elektros? Nuo šiol įsigyti saulės elektrinę - paprasta!

Sužinoti daugiau
 

Komentarai

*