Registruotis konsultacijai

APVA parama saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama saulės elektrinėms – valstybės skiriama parama namų ūkiams, kurie nusprendžia įsirengti nuosavą saulės elektrinę. Tai viena iš atsinaujinančios energijos naudojimą skatinančių priemonių. Verta paminėti, kad nors dažniausiai APVA parama skiriama kelis kartus per metus, tačiau tai nėra apibrėžta ir paramų teikimo dažnis kiekvienais metais gali skirtis. Džiugina tai, kad kiekvienais metais vis daugiau namų ūkių teikia paraišką šiai paramai gauti.

 

Valstybės paramos etapas šiuo metu yra pasibaigęs! 

Nors APVA parama ir padidina saulės elektrinės atsiperkamumą, tačiau svarbu tai, kad saulės elektrinę verta įsigyti ir be paramos. Įsivertinti saulės elektrinės atsiperkamumą galima naudojantis skaičiuokle.

Daugiau

Pagrindiniai APVA paramos saulės elektrinei aspektai

KADA galima teikti paraišką kompensacijai gauti?

Šiuo metu pirmasis paraiškos teikimo etapas pasibaigęs, tačiau greitu metu gyventojai sulauks dar vieno kvietimo saulės elektrinėms įsirengti namų ūkiuose.

KAS gali gauti paramą?

Paramą saulės elektrinei gali gauti fizinis asmuo nuosavybės teise valdantis elektros energijos vartojimo objektą (gyvenamosios paskirties vieno buto pastatą, gyvenamosios paskirties butą arba sodų paskirties pastatą (sodo namą), kurie turi būti įregistruoti VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre ir bet kokiais teisėtais pagrindais (panauda, nuoma, nuosavybės teisė) valdantis elektrinės įrengimo objektą (žemės sklypą arba pastatą).

KAM skirta parama?

Parama saulės elektrinei skiriama visiems, norintiems įsirengti saulės elektrinę ant objekto stogo / žemės šalia jo arba didinti jau esamos elektrinės galią. Svarbu pastebėti, kad maksimali paramos suma yra skiriama iki 10 kW galios saulės elektrinėms, t. y. norintiems įsirengti didesnes nei 10 kW elektrinę maksimali išmoka būtų 3 230,1 Eur.

Skelbiami 4 kvietimai:

 1. Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione (naujai įrengiama saulės elektrinė).
 2.  Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione (didinantiems jau esamos elektrinės galią).
 3. Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (naujai įrengiama saulės elektrinė).
 4. Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (didinantiems jau esamos elektrinės galią).

KOKS paramos dydis?

Išmokos dydis įsigyjant ir įsirengiant naują saulės elektrinę – 3 23,01 eurai už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios, o didinantis jau esamos saulės elektrinės galingumą – 243,20 eurai už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios.

Reikalavimai, taikomi nekilnojamam turtui:

Objektas / pastatas ar žemės sklypas, ant kurio bus įrengiama saulės elektrinė, turi priklausyti fiziniam asmeniui bet kokiais teisėtais pagrindais (pavyzdžiui, nuosavybės teisė, nuoma, panauda) ir būti skirta elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms. Nuomos ar panaudos sutartis turi galioti ne mažiau kaip 6 metus nuo projekto registracijos formos pateikimo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai dienos.

Reikalavimai, kuriuos turi atitikti saulės elektrinės įranga: 

 • Įranga turi būti nauja ir atitikti ES standartus.
 • Saulės moduliams turi būti suteikta ne mažiau 10 metų produkto garantija ir bent 25 metų 80 proc. efektyvumo garantija.
 • Įtampos keitikliui (inverteriui) turi būti suteikta ne mažiau nei 5 metų produkto garantija.
 • Įranga turi turėti ne mažesnę nei IP65 apsaugą nuo drėgmės ir dulkių.

KOKIE dokumentai reikalingi paraiškai pateikti?

Paramos saulės elektrinei paraiškai pateikti Jums reikės:

AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ išduotos elektrinės prijungimo prie elektros energijos skirstomųjų tinklų sąlygų.

Svarbu – sąlygų išdavimo terminas gali siekti ir iki 40 k. d., todėl nedelskite. Čia rasite instrukciją, kaip pateikti prašymą prijungimo sąlygoms gauti.

Papildomi dokumentai, kurių gali prireikti (išskirtiniai atvejai):

1) Jei paraišką teikiate už kitą asmenį, reikės notarinio įgaliojimo atstovauti pareiškėją.
2) Jeigu elektrinės įrengimo objektas yra naudojamas pagal panaudos ar nuomos sutartį, panaudos davėjo ar nuomotojo rašytinis sutikimas vykdyti projekto veiklas elektrinės įrengimo objekte ne trumpiau kaip 5 metus.
3) Daugiabučio namo daugumos butų ir kitų patalpų savininkų sutikimą, jei statoma elektrinė yra ant bendros nuosavybės.
4) Pareiškėjo (jeigu elektros vartojimo objekte registruota paties pareiškėjo ekonominė veikla) arba elektros vartojimo objekte registruoto kito juridinio asmens sutikimas.

 

Daugiau apie paramą saulės elektrinėms skaitykite čia.

Kokios šiais metais įsigaliojo naujienos?

NAUJIENA – paramą gali gauti ir fiziniai asmenys, kurių elektros energijos vartojimo objekte registruotas ekonominė veiklą vykdantis juridinis asmuo.

Reikalavimai:

 • Elektros vartojimo objekte registruotas ne daugiau kaip vienas juridinis asmuo.
 • Elektros vartojimo objekte registruota ekonominė veikla atitinka Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 straipsnyje nurodytas sąlygas.
 •  Vadovaujantis de minimis reglamentų nuostatomis, elektros vartojimo objekte ekonominę veiklą vykdančiam juridiniam asmeniui arba fiziniam asmeniui gali būti teikiama nereikšminga (de minimis) pagalba. 

Atkreipkite dėmesį – tuo atveju, jeigu elektros vartojimo objekte registruota daugiau kaip vieno juridinio asmens ir (arba) fizinio asmens vykdoma ekonominė veikla, dotacija pagal Aprašą neskiriama ir paraiška atmetama.

Ką daryti gavus APVA paramą saulės elektrinei?

 1. Nuo APVA kvietimo pabaigos, per 9 mėnesius privaloma įsirengti saulės elektrinę. Nedelskite sudaryti sutartį su rangovų įmone, kuri pradės atlikti pasiruošimo darbus.
 2. Išsirinkite patikimą partnerį. Ieškant rangovo, svarbu atkreipti dėmesį į įmonės turimas akreditacijas ir sertifikatus, patirtį, naudojamą įrangą bei buvusių klientų atsiliepimus.
 3. Pasirašykite sutartį su rangovu ir pradėkite montavimo darbus. Elektrinė bus suprojektuota pagal jūsų namo stogą, o įrengti ją užtruks vos keletą dienų. Montavimo darbams pasibaigus, rangovų įmonė atlieka peržiūrą, užtikrinančią, kad sistema yra tinkamai paruošta naudojimui ir elektrinė bus įjungiama.
 4. Rangovai taip pat pasirūpina ir visos reikiamos dokumentacijos paruošimu.

Kokius dokumentus reikės pateikti APVA, įgyvendinus projektą?

 • Sąskaitą faktūrą ir elektrinės perdavimo asmens nuosavybėn perdavimo-priėmimo aktą.
 • Įrenginio pasą ir (ar) techninę specifikaciją, garantijas.
 • Gaminančio vartotojo sutarčių su elektros energijos tiekėju ir (ar) energetikos tinklų operatoriumi kopijas.
 • Rangovo deklaraciją.
 • Projekto nuotraukas.    

Kokios dažniausios klaidos pildant APVA paraišką ir į ką reiktų atkreipti dėmesį?

 • Pildant paraišką svarbu peržiūrėti savo kontaktinę informaciją, t.y. pasižiūrėti, kad telefono numeris bei el.paštas būtų naudojami ir teisingi. Tai užtikrins, kad vartotojas bus laiku informuojamas apie paraiškos būseną bei jos pasikeitimus.
 • Atkreipkite dėmesį į kvietimo tipą: jei planuojate įsirenginėti saulės elektrinę, rinkitės kvietimą, kuris yra skirtas būtent šiam produktui. Kitu atveju, nusprendus, kad Jums visgi reikėjo saulės parko, paraiška nebus perkeliama ar pakeičiama.
 • Paraiškos formoje prašoma nurodyti unikalų objekto numerį, todėl jį rekomenduojame iškart pasitikrinti Registrų centre visiškai nemokamai. Tai palengvins registracijos pildymo kelią.
 • Vartotojai dažnai sumaišo ir nurodo žemės sklypo unikalų numerį, todėl svarbu atkreipti dėmesį, kad būtų nurodytas objekto, kuriam bus tiekiama saulės energija, numeris.
 • APVA paramos kvietimas, skirtas fiziniams asmenims, nuosavybės teise valdantiems gyvenamosios paskirties vieno buto pastatą, gyvenamosios paskirties butą arba sodų paskirties pastatą (sodo namą). Todėl rekomenduojame atkreipti dėmesį į tai, kad Jūsų turtas būtų įregistruotas VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre, kitu atveju – parama nebus suteikiama.
 • Paraiškos formoje vartotojas turės įvesti kW kiekį, kuris bus kompensuojamas. Labai svarbu būti iš karto įsivertinus, kokio dydžio elektrinė ar saulės parko dalis bus reikalinga. Jei nurodysite mažiau, o pagal faktą Jums reikės didesnės elektrinės, kompensuojama suma nebus padidinama.
 • Visgi, jei nurodyta galia bus didesnė nei pagal faktą įrengtas projektas, suma bus išmokama pagal faktinę įrengtąją galią. Todėl rekomenduojame šiuo klausimu pasitarti su specialistais.

Gaukite iki 3 230 Eur paramą saulės elektrinėms!

Gauti pasiūlymą
 

Komentarai

 1. Česlava parašė:

  Sveiki, mes pildėm pareiška 07.31 d. paramai saulės baterijom isigiti gavom pareiškos nr. VP-EM-DNRE2-17112
  bet buvo blogai nurodytas el.paštas. Kaip dabar sužinuoti koks sprendimas ?
  Pagarbiai,
  Č.Š.

  1. aiste parašė:

   Sveiki,
   Sužinoti paraiškos statusą galima prisijungus prie Apvis sistemos (pridedame instrukcijas
   ). Taip pat galite susisiekti su Apva telefonu, tikrai pagelbės.

 2. Gražvidas Šakys parašė:

  sveiki,
  kada planuojamas artimiausias kvietimas paraiškoms priimti saulės elektrinėms ant individualių namų ?
  kelis kartus per metus skelbiami paraiškų priėmimo turai AVPA paramai saulės elektrinėms?
  Ar galima pirma įsirengti elektrinę , o po to prašyti APVA paramos?

  ačiū

  1. Saulės Akademijos ekspertas parašė:

   Laba diena, Gražvidai,
   Parama gyventojams yra vienas pagrindinių veiksnių, spartinančių atsinaujinančios energetikos plėtrą, tačiau kol kas informacijos, kada tiksliai bus paskelbti kvietimai – nėra.
   Nuolat sekame informaciją ir naujienas, tad kai tik žinosime daugiau, pasidalinsime žiniomis su klientais.

   Vertinant ankstesnius APVA reikalavimus buvo numatyta finansuoti tik tuos projektus, kurių išlaidos buvo patirtos nuo kvietimo teikti registracijos formas, paskelbimo dienos, tačiau įranga iki registracijos formos pateikimo dienos negali būti sumontuota.
   Tad atsakant į Jūsų klausimą, įrangą galima montuoti tik po kvietimo paskelbimo dienos.

   Saulėtos dienos!

 3. Povilas parašė:

  Ar teisinga teigti, jog elektrine galima nusipirkti ir susimontuoti pries APVA paramos patvirtinima, tik negalima prisiduoti eso?

  1. Saulės Akademijos ekspertas parašė:

   Sveiki, Povilai,

   vertinant ankstesnius APVA reikalavimus buvo numatyta finansuoti tik tuos projektus, kurių išlaidos buvo patirtos po kvietimo teikti Registracijos formas paskelbimo dienos, tačiau įranga iki Registracijos formos pateikimo dienos negali būti sumontuota.

   Primename, kad kartu su išlaidų kompensavimo prašymu, turėsite pateikti šiuos dokumentus, kurie negali būti išrašyti anksčiau nei buvo paskelbtas kvietimas:
   · PVM sąskaitą faktūrą / sąskaitą faktūrą;
   · įrangos / projekto priėmimo–perdavimo aktą;
   · įrangos techninius duomenis, specifikacijas;
   · įrangos atitikties deklaraciją;

   Gražios dienos!

*