Registruotis konsultacijai

APVA parama saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama saulės elektrinėms – valstybės skiriama parama namų ūkiams, kurie nusprendžia įsirengti nuosavą saulės elektrinę. Tai viena iš atsinaujinančios energijos naudojimą skatinančių priemonių. Verta paminėti, kad nors dažniausiai APVA parama skiriama kelis kartus per metus, tačiau tai nėra apibrėžta ir paramų teikimo dažnis kiekvienais metais gali skirtis. Džiugina tai, kad kiekvienais metais vis daugiau namų ūkių teikia paraišką šiai paramai gauti.

Nors APVA parama ir padidina saulės elektrinės atsiperkamumą, tačiau svarbu tai, kad saulės elektrinę verta įsigyti ir be paramos. Įsivertinti saulės elektrinės atsiperkamumą galima naudojantis skaičiuokle.

Daugiau

Pagrindiniai APVA paramos saulės elektrinei aspektai

 • Šiuo metu nėra aktyvių kvietimų gauti paramą saulės elektrinei įsigyti (sekti informaciją galite čia).
 • Jeigu paraišką jau esatę pateikę – jos statusą galite pamatyti prisijungus prie APVIS sistemos. Detalias instrukcijas kaip tai padarysite rasite čia: instrukcijos.
 • Finansavimas gali būti skirtas tik fiziniam asmeniui, valdančiam elektros vartojimo objektą ir turinčiam šio objekto nuosavybės teises.
 • APVA paramos dydis 322.91 Eur/Kw, įsirengiant pilną saulės elektrinės komplektą (saulės moduliai ir įtampos keitiklis).
 • Paramos dydis, įsirengus tik saulės modulius, yra 242.92 Eur už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios.
 • Parama skiriama ne daugiau 10 kW, tad bendra paramos suma negali būti didesnė nei 3230 Eur.
 • Nors APVA parama skiriama ne daugiau nei 10 kW, tačiau galima įsirenginėti ir didesnes elektrines, tuomet likusiems kW parama nebus taikoma.
 • Svarbu laikytis APVA paraiškos teikimo, o gavus APVĄ paramą – duomenų pateikimo terminų.

Kokios dažniausios klaidos pildant APVA paraišką ir į ką reiktų atkreipti dėmesį?

 • Pildant paraišką svarbu peržiūrėti savo kontaktinę informaciją, t.y. pasižiūrėti, kad telefono numeris bei el.paštas būtų naudojami ir teisingi. Tai užtikrins, kad vartotojas bus laiku informuojamas apie paraiškos būseną bei jos pasikeitimus.
 • Atkreipkite dėmesį į kvietimo tipą: jei planuojate įsirenginėti saulės elektrinę, rinkitės kvietimą, kuris yra skirtas būtent šiam produktui. Kitu atveju, nusprendus, kad Jums visgi reikėjo saulės parko, paraiška nebus perkeliama ar pakeičiama.
 • Paraiškos formoje prašoma nurodyti unikalų objekto numerį, todėl jį rekomenduojame iškart pasitikrinti Registrų centre visiškai nemokamai. Tai palengvins registracijos pildymo kelią.
 • Vartotojai dažnai sumaišo ir nurodo žemės sklypo unikalų numerį, todėl svarbu atkreipti dėmesį, kad būtų nurodytas objekto, kuriam bus tiekiama saulės energija, numeris.
 • APVA paramos kvietimas, skirtas fiziniams asmenims, nuosavybės teise valdantiems gyvenamosios paskirties vieno buto pastatą, gyvenamosios paskirties butą arba sodų paskirties pastatą (sodo namą). Todėl rekomenduojame atkreipti dėmesį į tai, kad Jūsų turtas būtų įregistruotas VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre, kitu atveju – parama nebus suteikiama.
 • Paraiškos formoje vartotojas turės įvesti kW kiekį, kuris bus kompensuojamas. Labai svarbu būti iš karto įsivertinus, kokio dydžio elektrinė ar saulės parko dalis bus reikalinga. Jei nurodysite mažiau, o pagal faktą Jums reikės didesnės elektrinės, kompensuojama suma nebus padidinama.
 • Visgi, jei nurodyta galia bus didesnė nei pagal faktą įrengtas projektas, suma bus išmokama pagal faktinę įrengtąją galią. Todėl rekomenduojame šiuo klausimu pasitarti su specialistais.
 

Komentarai

 1. Česlava parašė:

  Sveiki, mes pildėm pareiška 07.31 d. paramai saulės baterijom isigiti gavom pareiškos nr. VP-EM-DNRE2-17112
  bet buvo blogai nurodytas el.paštas. Kaip dabar sužinuoti koks sprendimas ?
  Pagarbiai,
  Č.Š.

  1. aiste parašė:

   Sveiki,
   Sužinoti paraiškos statusą galima prisijungus prie Apvis sistemos (pridedame instrukcijas
   ). Taip pat galite susisiekti su Apva telefonu, tikrai pagelbės.

*