Registruotis konsultacijai

APVA parama saulės parkams

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama saulės parkams – tai valstybės skiriama parama gyventojams, kurie nusprendė įsigyti saulės elektrinės dalį iš saulės parkų. Kvietimai paramai gauti yra skelbiami kelis kartus per metus. 

Nors APVA parama ir padidina saulės elektrinės iš saulės parko atsiperkamumą, tačiau svarbu tai, kad saulės parko dalį verta įsigyti ir be paramos. Įsivertinti saulės parko atsiperkamumą galima pasinaudojus skaičiuokle.

Skaityti daugiau

Pagrindiniai aspektai apie APVA paramą saulės parkams įsigyti:

 • Šiuo metu nėra aktyvių kvietimų gauti paramą saulės parkams įsigyti (sekti informaciją galite čia). Jeigu paraišką jau esatę pateikę – jos statusą galite pamatyti prisijungus prie APVIS sistemos. Detalias instrukcijas kaip tai padarysite rasite čia: instrukcijos.
 • Į paramą gali pretenduoti fizinis asmuo, nuosavybės teise valdantis gyvenamosios paskirties vieno buto pastatą, gyvenamosios paskirties butą arba sodų paskirties pastatą (sodo namą), kurie turi būti įregistruoti VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre. APVA paramos dydis yra 323 Eur/kW, tačiau parama skiriama ne daugiau nei 10 kW, tad bendra paramos suma negali būti daugiau nei 3230 Eur.
 • Nors APVA parama skiriama ne daugiau nei 10 kW, tačiau galima įsigyti ir didesnes elektrines, tuomet likusiems kW parama nebus taikoma.
 • Svarbu laikytis APVA paraiškos teikimo, o gavus APVĄ paramą – duomenų pateikimo terminų.

Ką daryti gavus paramą saulės parkui įsigyti?

 • Nuo APVA kvietimo pabaigos, per 12 mėnesių įsigykite saulės parko dalį iš pasirinkto projekto. Ieškant jo, svarbu atkreipti dėmesį į įmonės turimas akreditacijas ir sertifikatus, patirtį, taip pat į projekto technines specifikacijas, suteikiamas garantijas, generaciją iš 1 kW, parko įjungimo laiką.
 • Pasirašykite saulės parko rezervacijos ar pirkimo sutartį (daugiau informacijos: saulės parko įsigijimo procesas). Jeigu išsirinktas parkas statomas – įsitikinkite, kad spėsite pradėti gaminti saulės energiją, kol galioja Jums suteikta parama.
 • Vystytojui pastačius saulės parką, Jūsų objektas bus priskirtas prie pasirinktos saulės parko dalies.
 • Pasirašius priėmimo-perdavimo aktą, Jums bus pritaikomos tipinės gaminančių vartotojų sąlygos bei pakeičiamas dvipusis skaitiklis.
 • Saulės parko vystytojas pasirūpins visos reikiamos dokumentacijos paruošimu, kurią reikės pateikti APVA.
 • Savo vardu visus dokumentus sukelkite į Apvis sistemą.
 • Nors ir tapsite gaminančiu vartotoju, tačiau vis tiek reikės pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją, jeigu tokio dar nesate pasirinkę.
 

Komentarai

 1. Tomas parašė:

  Sveiki,
  ieškau pirkti 10 kW nutolusioje elektrinėje. Gal turite jau pastatytų ar dar statomų parkų ?
  Ačiū

  1. Saulės Akademijos ekspertas parašė:

   Sveiki, Tomai,
   šiuo metu Elektrum gali pasiūlyti laisvų kw, daugiau informacijos rasite čia.
   Dėl kitų plėtotojų pasiūlymų reikėtų kreiptis konkrečiai į juos, tikime, kad jie taip pat turi ką pasiūlyti 🙂

*