Registruotis konsultacijai

Saulės parko įranga

Saulės parkas – tai elektrinė iš daugybės saulės modulių, sumontuota bet kurioje Lietuvos vietoje. Tokiuose parkuose galima įsigyti Jūsų namams reikiamą elektrinės dalį ir taip tapti gaminančiu vartotoju. Ir visai nesvarbu, kur gyvenate: nuosavame name, kotedže ar bute – elektrą savo poreikiams galite gamintis patys! Šiame skirsnyje apžvelgsime, iš ko susideda saulės parko įranga.

Saulės parko įranga

Saulės parko pagrindiniai įrenginiai yra tie patys, kaip ir individualios saulės elektrinės: fotovoltiniai saulės elementai, sugeriantys saulės energiją ir ją paverčiantys nuolatinės srovės energija. Elementai yra jungiami nuoseklia grandine, suskirstant į atskiras jų grupes. Taip pat saulės parkuose montuojami ir įtampos keitikliai (inverteriai), kurie nuolatinės srovės energiją paverčia į kintamos srovės energiją.

Kaip ir kitose sistemose, taip ir parkuose yra naudojami tam tikri automatai, valdikliai, išmanieji transformatoriai, monitoringo sistemos.

Lietuvoje saulės parkuose galima suskaičiuoti net iki 15 000 montuojamų modulių ar daugiau. Jų kiekis priklauso nuo modulio galingumo (W) bei ploto, kuriame bus statomas saulės parkas.

,,Bifacial" saulės moduliai

Neretai saulės parkų statybai yra pasirenkami dvipusiai ,,Bifacial” saulės moduliai. Šie moduliai yra ypatingi tuo, jog saulės energiją sugeria ne tik iš priekinės, bet – spinduliams atsispindėjus nuo žemės – ir iš galinės modulio pusės. Tokio tipo modulių efektyvumas gali siekti daugiau nei 25%, kai tuo tarpu įprastų modulių siekia ~20%. Moduliuose naudojama speciali technologija padeda išgauti didesnį generuojamų kWh kiekį iš vieno kW.

Saulės parko montavimo ypatybės

Saulės parkuose elektrinė montuojama ant žemės – dažnai tam pasirenkamos stacionarios konstrukcijos. Yra projektų, kuriuose parkai statomi su sekikliais (angl. trackers), kurie padeda pasukti modulių konstrukcijas pagal astronominį algoritmą ir taip sekti saulę, jai keliaujant dangaus skliautu. Tokio tipo saulės parkas iš 1 kW galės sugeneruoti daugiau elektros energijos. Visgi reikėtų nepamiršti, kad visos judančios detalės greičiau genda, todėl pravartu įsivertinti tokio tipo technologijų garantijas.

Saulės parko skaitiklis

Nutolusioje saulės elektrinėje įrengtas skaitiklis padės nustatyti, kiek elektros energijos buvo pagaminta ir perduota į tinklus. Vėliau ESO visą sugeneruotą elektros energiją padalins visiems saulės parko bendrasavininkams proporcingai.

Domina elektrinė saulės parke? Kreipkitės į ekspertus!

Domina
 

Komentarai

*