Registruotis konsultacijai

Saulės elektrinės 5 kW

Saulės elektrinė – tai gamtą tausojantis įrenginys, leidžiantis jo savininkams būti energetiškai nepriklausomais. 5 kW jėgainė puikiai tinka vidutines elektros energijos sąnaudas turintiems namams ir jų gyventojams. Pasirinkus tokį energijos gavimo būdą, galėsite džiaugtis ne tik tuo, kad gaminate švarią ir aplinkos neteršiančią elektrą, bet ir žymiai mažesnėmis sąskaitomis už elektrą, kurios bus gerokai pastovesnės bėgant laikui ir mažai priklausys nuo išorinių faktorių.

Saulės elektrinės 5 kW įrengimas

Saulės elektrinė – tai gamtą tausojantis įrenginys, leidžiantis jo savininkams būti energetiškai nepriklausomais. 5 kW jėgainė puikiai tinka vidutines elektros energijos sąnaudas turintiems namams ir jų gyventojams. Pasirinkus tokį energijos gavimo būdą, galėsite džiaugtis ne tik tuo, kad gaminate švarią ir aplinkos neteršiančią elektrą, bet ir žymiai mažesnėmis sąskaitomis už elektrą, kurios bus gerokai pastovesnės bėgant laikui ir mažai priklausys nuo išorinių faktorių.

Rangovo paieška

Pirmiausia Jums reikės išsirinkti Jūsų lūkesčius labiausiai atitinkantį rangovą. Svarbu atkreipti dėmesį į įmonės reputaciją ir patirtį, įvairias sutarties sąlygas, kainą. Taip pat, yra itin svarbu kokiam laikotarpiui suteikiama garantija – kadangi saulės elektrinės tarnauja vidutiniškai 25 metus ir ilgiau, ilga įrangos ir montavimo garantija leis nesirūpinti dėl netikėtų gedimų.

Prisijungimo prie tinklo vertinimas

Nors, įsirengus saulės elektrinę, energiją gaminsite patys, Jums vis tiek reikės prisijungti prie ESO tinklo. Todėl, prieš pradedant bet kokius kitus darbus, turėsite pateikti prašymą ESO išduoti gaminančio vartotojo prijungimo sutartį. Šis žingsnis itin svarbus, kadangi įmanoma (nors ir labai mažai tikėtina), kad saulės elektrinė Jūsų objekte negalės būti prijungta prie tinklo.

Gavus teigiamą atsakymą iš ESO, galėsite pasirašyti prijungimo prie tinklo sąlygų sutartį. Tačiau turėkite omeny, kad to padaryti nebūtina iš karto – išduodamos sąlygos galioja 90 kalendorinių dienų, o po sutarties pasirašymo turėsite įsirengti saulės elektrinę per ne ilgiau nei 9 mėnesius. Todėl pirmiausia reikėtų suderinti sutarties sąlygas su rangovu, įsitikinant, kad saulės elektrinė bus įrengta tinkamu laiku – kitu atveju turėsite iš naujo teikti prašymą ESO.

Fizinis elektrinės įrengimas

Atlikus aukščiau minėtus žingsnius, beliks sulaukti sutartos saulės elektrinės įrengimo datos. Savo srities profesionalams, šis procesas yra visiškai nesudėtingas ir užtruks vos 1-2 darbo dienas.

Baigiamieji darbai

Kai 5 kW saulės elektrinė jau bus pilnai įrengta Jūsų namuose, kartu su rangovu ir ESO turėsite atlikti dar keletą baigiamųjų darbų. Visų pirma, kartu su rangovu turėsite pasirašyti elektrinės priėmimo-perdavimo aktą, taip užtvirtindami atliktą darbą ir tapdami oficialiu saulės jėgainės savininku.

Taip pat, rangovas turės pateikti deklaraciją ESO, kuri patvirtins kokybišką saulės elektrinės įrengimą, atitinkantį visus reikalavimus ir užtikrinantį optimalų jėgainės veikimą. ESO pateiktą deklaraciją įvertins per 5 darbo dienas. Po to, dar per dar 5 darbo dienas, ESO atstovai atvyks į objektą, kuriame įrengta saulės elektrinė ir jame įrengs dvipusį elektros skaitiklį, kuris šiems leis vykdyti perduodamos elektros energijos apskaitą – tiek vertinant pagamintą ir į tinklą perduodamą elektros perviršį, tiek šią elektrą atsiimant, kai momentiniam vartojimui nepakanka čia ir dabar gaminamos elektros, nakties metu ir pan.

Galiausiai, su ESO reikės pasirašyti gaminančio vartotojo sutartį. Ji apibrėš, kokiu būdu naudositės tinkle saugomu saulės elektrinės pagamintu elektros energijos perviršiu. Nors ESO siūlo net 3 skirtingus apskaitos planus, rekomenduojame rinktis III -ajį planą pirmąjį, tokiu būdu į tinklą atiduosite 12% savo pagamintos elektros energijos, o susigrąžinti ją Jums nieko papildomai nekainuos.

Kai praeisite visus aukščiau minėtus žingsnius, galėsite mėgautis visais nuosavos saulės elektrinės teikiamais privalumais. Tikimės, kad ši informacija leis į visą jėgainės įrengimo procesą žvelgti paprasčiau.

Kiek kainuoja 5 kW saulės elektrinė?

Lyginant su galingesnėmis saulės elektrinėmis, 5 kW jėgainė kainuos daugiau. Lyginant su 10 kW elektrine, ji kainuos ~15% daugiau, su 15 kW – maždaug 23% daugiau Vis dėlto, įvertinti šią kainą tiksliau yra gana sudėtinga, kadangi ji priklauso nuo ne vieno faktoriaus:

  • Įrangos ir medžiagų kainos.
  • Įrengimo ir montavimo kaina, savo ruožtu, taip pat priklausys nuo tokių faktorių kaip Jūsų turimo objekto stogo aukščio, tipo, šlaito kampo ir kitų ypatumų. Taip pat, įrengti mažesnę elektrinę 5 kW užtrunka tiek pat arba labai panašiai laiko kaip ir didesnę, todėl kaina prie kW yra kiek didesnė lyginant su galingesnėmis elektrinėmis.
  • Transportavimo kaina – nenuostabu, kad kuo toliau gyvenate nuo didmiesčių, tuo transportavimo išlaidos bus didesnės.

Kiek energijos reikia mano namams?

5 kW saulės elektrinė paprastai gali patenkinti vidutines elektros sąnaudas namuose. Vis dėlto, prieš priimant sprendimą įsirengti būtent tokio galingumo jėgainę, derėtų tinkamai įvertinti savo elektros energijos sąnaudas. „Iš akies“ jas nustatyti yra pakankamai sudėtinga, todėl vertėtų įsivertinti energijos poreikius bėgant metams ir padalinti šias sąnaudos iš 12 mėnesių. Tik tada galėsite būti tikri, kad tinkamai įvertinote savo elektros energijos sąnaudas, kurios, siekiant įsirengti 5 kW elektrinę, turėtų neviršyti 500 kWh per mėnesį.

Vertinant šias sąnaudas, derėtų atsižvelgti ne tik į dabar suvartojamos energijos kiekį – jeigu ketinate įsigyti daugiau elektrinių prietaisų, prie savo skaičiavimų reikėtų pridėti ir jų mėnesines sąnaudas. Kitu atveju, įrengtos 5 kW saulės elektrinės gali ir nepilnai užtekti, ypač jei planuojami pirkiniai vartos daug elektros energijos (šilumos siurblys, elektromobilio įkrovimo stotelė ir pan.).

DUK

Kokią paramą galiu gauti už 5 kW saulės elektrinę?

Nors APVA teikiamoms paraiškoms skirtas terminas šiemet jau baigėsi, tikėtina, kad ateinančiais metais ir vėl sulauksime kvietimų paramai gauti. Šiais metais kiekvienam įrengiamos saulės elektrinės kilovatui buvo skiriama 323 Eur. Jeigu paramos dydis nesikeis, ar bent jau nemažės (o didėti jis tikrai gali), už 5 kW saulės elektrinę galėsite gauti iki 1615 Eur paramą.

Taip pat, iki 5 kW elektrinėms dažniausiai yra skiriamas aukštesnis vertinimo balas, todėl patekti į pagrindinį paramų sąrašą tikimybė didesnė!

Kada rinktis 5 kW saulės elektrinę?

5 kW saulės elektrinė yra puikus pasirinkimas tiems namams, kurių elektros sąnaudos vidutiniškai siekia 500 kWh per mėnesį. Jeigu elektros tiek nesunaudojate, arba atvirkščiai – sunaudojate jos daugiau, derėtų svarstyti apie atitinkamai mažesnio arba didesnio galingumo elektrinę.

Bet kuriuo atveju, saulės elektrinės įsigijimas – tai pati geriausia investicija Jums ir Jūsų namams. Įsirengę ją, galėsite ne tik džiaugtis žymiai mažesnėmis sąskaitomis už elektrą, bet ir žinoti, kad tausojate gamtą ir gaminate švarią energiją, taip prisidėdami prie mūsų planetos ir jos gyventojų gerovės.

 

Komentarai

*