Registruotis konsultacijai

Saulės elektrinės 3 kW

Saulės elektrines neretai įsivaizduojame kaip didžiulius ir daug energijos gaminančius įrenginius. Iš tikrųjų, saulės jėgainė yra itin patraukluss sprendimas net ir sąlyginai nedaug energijos reikalaujantiems namams. Nors tokiu atveju apie saulės elektrinę dažnas net nesusimąsto, nederėtų atmesti šios galimybės. Mažesnių namų ūkių energijos poreikį galima rinktis 3 kW saulės jėgainę.

Saulės elektrinės 3 kW įrengimas

Svarstantiems apie saulės elektrinės įsirengimą gali kilti neteisingas įspūdis, kad visas procesas yra be galo sudėtingas ir reikalaujantis didžiulių laiko išteklių – ypač jeigu artimoje aplinkoje nėra pažįstamų jau pasirinkusių šį švarios elektros energijos sprendimą.
Iš tikrųjų visas procesas yra ganėtinai paprastas, ypač šios srities profesionalams. Siekdami išsklaidyti abejones, toliau dalinamės detaliais žingsniais, kuriuos turėsite atlikti įsirengdami nuosavą 3 kW saulės elektrinę.

Tinkamo rangovo pasirinkimas

Saulės elektrinė – ilgaamžis prietaisas, kuris Jums tarnaus 20-25 metus ir ilgiau. Būtent todėl yra itin svarbu pasirinkti tinkamą rangovą, kuris ne tik kokybiškai atliks visus montavimo darbus, bet ir patars priimant svarbius sprendimus bei pasirūpins nepriekaištinga saulės jėgainės priežiūra.

Dėl šių priežasčių rekomenduojame rinktis  savo srities profesionalus, kurie ne  tik turės sukaupę daug patirties, tačiau galės užtikrinti ir garantinius įsipareigojimus. Taip pat svarbu tai, ar įmonė yra atestuota elektros įrenginių įrengimui (atestaciją atlieka VERT – Valstybinės energetikos reguliavimo taryba).

Prisijungimas prie tinklo

Įsirengdami nuosavą 3 kW saulės elektrinę turėsite bendradarbiauti ne tik su mumis, bet ir su ESO atstovais – nuosavą jėgainę turėsite prijungti prie ESO tinklo, o, kad tai padarytumėte, turėsite pasirašyti gaminančio vartotojo prijungimo sutartį.

Taigi, nusprendus įsirengti saulės elektrinę, Jums reikės pateikti prašymą ESO, kad šie parengtų gaminančio vartotojo prijungimo sutartį, kurią gausite per 40 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo. Gavus teigiamą atsakymą, sutartį pasirašyti reikės per 90 kalendorinių dienų, o saulės elektrinę įsirengti ne vėliau nei per 9 mėnesius nuo sutarties pasirašymo datos. Todėl rekomenduojame, kad, prieš pasirašydami sutartį, sutartumėte su mumis saulės elektrinės įrengimo datą – gaminančio vartotojo sutartį su ESO galėsite pasirašyti po to.

Elektrinės įrengimo ir montavimo darbai

Kai gaminančio vartotojo sutartis jau bus pasirašyta, o įrengimo data suderinta su mumis, beliks sulaukti sutartos datos. Svarbu paminėti, kad įvairių dokumentų tvarkymas ir yra daugiausiai laiko reikalaujantis procesas – atėjus sutartam laikui, saulės elektrinę Jūsų namuose rangovas įrengs per 1-2 darbo dienas!

Priėmimo-perdavimo aktas

Kai nuosava 3 kW saulės elektrinė jau stovės Jūsų namuose ar kitame objekte, kartu su rangovu pasirašykite saulės jėgainės priėmimo-perdavimo aktą. Šiuo aktu patvirtinsite, kad įrengimo ir montavimo darbai buvo atlikti ir tapsite oficialiu saulės elektrinės savininku!

Deklaracija ESO

Po saulės elektrinės įrengimo darbų taip pat reikės pateikti kokybiško įrengimo, atitinkančio oficialius reikalavimus ir užtikrinančio optimalų jėgainės veikimą, deklaraciją ESO. Dėl šio žingsnio Jums rūpintis nereikės – šią deklaraciją suformuoti ir pateikti turi paslaugas atliekantis rangovas,. Tiesa, po to reikės dar palaukti 5 darbo dienas, per kurias ESO įvertins ir patvirtins pateiktą deklaraciją.

Dvipusio skaitiklio įrengimas.

Patvirtinusi įrengimo deklaraciją, ESO, ne vėliau nei per 5 darbo dienas, atvyks į Jūsų namus ar kitą objektą, kuriame bus įrengta saulės elektrinė, ir sumontuos dvipusį elektros skaitiklį. Jis yra reikalingas vykdant pagamintos elektros energijos apskaitą, kai ši yra perduodama į ESO tinklą, nes nėra sunaudojama momentiniu būdu (t. y. tuo pačiu metu, kai yra pagaminama). Su pagaminamu elektros energijos perviršiu susidursite ganėtinai dažnai, ypač vasaros metu. Kadangi žiemą saulės elektrinė pagamins mažiau energijos ir jos gali neužtekti momentinio vartojimo metu, šiuo laikotarpiu iš ESO tinklo atsiimsite sukauptą elektros energijos perviršį. Tai taip pat bus aktualu naudojantis elektros prietaisais naktį. Abejais atvejais, atsiimamą elektros energijos kiekį taip pat matuos ESO įrengtas skaitiklis.

Gaminančio vartotojo sutartis

Po visų atliktų darbų, kartu su ESO pasirašysite gaminančio vartotojo sutartį, kuri lems kaip su ESO atsiskaitysite už pagamintos elektros energijos perviršio atsiėmimą. Renkantis vieną iš trijų siūlomų planų, rekomenduojame pasirinkti III atsiskaitymo planą, kuriuo 12% savo pagaminto elektros energijos kiekio atiduosite į ESO tinklus, o atsiimti pagaminta kiekį Jums nieko nekainuos. Visgi reiktų nepamiršti, kad plano pasirinkimą turite atlikti per 5 d.d. nuo tapimo elektros energiją gaminančiu vartotoju, tačiau ne vėliau, kaip iki sąskaitos išrašymo dienos. Nepasirinkus naudojimosi elektros tinklais paslaugų kainodaros, Jums įsigalios tipinės gaminančio vartotojo sąlygos (su šiomis sąlygomis galite susipažinti čia).

Sveikiname! Dabar ir Jūs žinote visus 3 kW saulės elektrinės įrengimo niuansus. Jeigu skaitant kažkurį iš aprašytų žingsnių Jums kilo neaiškumų, visada galite kreiptis – atsakysime į visus likusius klausimus ir padėsime galutinai apsispręsti.

Kiek kainuoja 3 kW saulės elektrinė?

Tiksliai įvardinti kiek kainuos įsirengti 3 kW saulės elektrinę yra ganėtinai sudėtinga. Ji priklausys ne nuo vieno kintamojo, apie kuriuos žinoti iš anksto ne visada pavyksta:

  • Įrangos (modulių ir įtampos keitiklio) kaina nėra pastovi.
  • Montavimo ir įrengimo darbų kaina. Ji taip pat nėra fiksuota ir priklauso nuo to, kaip sunku ar lengva bus įrengti saulės elektrinę Jūsų pasirinktame objekte.
  • Transportavimo kaina skirsis priklausomai nuo to, kokį atstumą reikės gabenti įvairias saulės elektrinės dalis.

Kiek energijos reikia mano namams?

Jūsų elektros energijos poreikiai priklauso nuo to, kiek elektros prietaisų turite namuose, o taip pat ir nuo to, kiek juose gyvena žmonių. Daugiausiai elektros energijos visada naudos elektrinis šildymas, kondicionieriai, elektriniai vandens šildytuvai. Taip pat nemažai energijos sunaudoja plaukų džiovintuvai, skalbimo mašinos, šviestuvai, indaplovės. Vis dėlto, geriausiai savo elektros sąnaudas įsivertinti galite suskaičiavę, kiek elektros energijos sunaudojate per metus.

Derėtų nepamiršti įsivertinti ir numatomų elektros prietaisų įsigijimą – planuojant tokius pirkinius, į vidutinių sąnaudų skaičiavimą derėtų įtraukti ir jų sunaudojamą elektros energiją.
Rekomenduojame pasinaudoti saulės elektrinės skaičiuokle.

DUK

Kokią paramą galiu gauti už 3 kW saulės elektrinę?

Jeigu vadovausimės paskutinių APVA teikiamų paramų metu pateiktais skaičiais, už kiekvieną saulės elektrinės kilovatą galite gauti iki 323 Eur paramą. Šiuo atveju, už 3 kW saulės elektrinę galėsite gauti iki 969 Eur paramos. Daugiau informacijos apie APVA paramą čia: APVA parama saulės elektrinėms

Kada rinktis 3 kW saulės elektrinę?

Saulės elektrinė – visada puikus pasirinkimas, net jei ir sunaudojate ne itin daug elektros energijos. Tai aplinką tausojantis, švarus energijos gamybos būdas, kurį pasirinkę saugosite aplinką ir prisidėsite prie to, kad ateities kartoms žemėje gyventi būtų geriau.

3 kW saulės elektrinę reikėtų rinktis tada, jeigu namuose sunaudojate sąlyginai nedaug elektros energijos – iki 300 kWh per mėnesį. Pasinaudokite mūsų skaičiuokle – priimti tinkamą sprendimą bus dar paprasčiau: saulės elektrinės skaičiuoklė. 

 

Komentarai

*