Registruotis konsultacijai

Klausimas #1415

MT 2022-05-16 Saulės elektrinės

Sveiki, gyvenu bute, bet galvoju apie namą ir elektrinę mašiną. Kaip yra ateityje su galios didinimu? Ar laisvai galiu pasididint ir pasinaudoti parama ?

Atsakymai


 1. Saulės Akademijos ekspertas parašė:

  Sveiki,

  natūralu, kad keičiantis gyvenimo aplinkybėms gali keistis ir elektros energijos vartojimas, ko pasekoje reiktų galvoti apie didesnę saulės parko dalį. Šiandien dienai vartotojai susiduria su problema, kad dviejų skirtingų gamybos taškų (pvz. dviejų skirtingų parkų) negali priskirti tam pačiam vartojimo objektui. Tai limituoja vartotojus, kadangi parkai nėra ,,guminiai”, jie turi fiksuotą laisvų kW kiekį, todėl atsiradus poreikiui vėliau – vartotojas papildomos galios nebegalės įsigyti iš to paties parko.
  Tačiau geros žinios – šių metų balandžio mėn. Vyriausybė pritarė atsinaujinančią energetiką spartinančioms priemonėms ir viena iš jų – leisti vartotojui kelias elektrines priskirti vienam vartojimo objektui, taip užtikrinant, kad vartotojas galės patenkinti visus savo poreikius. Todėl prisidėti papildomos galios nebus problema.

  Dėl paramos saulės parkui šiuo atveju galioja toks principas: jei finansavimas buvo išmokėtas iki 10 kW, tam pačiam vartojimo objektui (pagal unikalų numerį) gali būti skirtas papildomas finansavimas (didinant galią), tačiau ne didesnei nei 10 kW suminei galiai pasiekti.

  Geros dienos.

*