Registruotis konsultacijai

Saulės elektrinės išsimokėtinai: ką būtina žinoti?

Saulės elektrinė yra bene geriausia investicija kurią galite padaryti vardan savo energetinės nepriklausomybės ir gerovės. Tačiau, tikėtina, kad anksčiau nesusimąstę apie tokį pirkinį, pristygsite jam įsirengti reikalingų lėšų. Priklausomai nuo Jūsų pajamų, susitaupyti nuosavai saulės elektrinei gali prireikti metų ir daugiau, o kiekvienas uždelstas mėnesis lemia tai, kad už elektrą ir toliau mokate itin aukštomis rinkos kainomis bei esate priklausomas nuo elektros energijos tiekėjų.

Kita vertus, norint įsigyti saulės elektrinę, Jums nebūtina turėti visos sumos – jėgainę visada galite įsigyti mokėdami dalimis arba imdami paskolą.

Saulės elektrinės su paskola arba išsimokėtinai

Net jeigu šiuo metu neturite pakankamai lėšų įsigyti saulės elektrinę, tai padaryti galite su paskola arba mokant už jėgainę dalimis. Tai itin patrauklus variantas siekiant pradėti taupyti už elektros energiją mokamas lėšas jau dabar.

Svarbu paminėti, kad įsigyjant saulės elektrinę su paskola, ne visada reikalingas ir pradinis įnašas. Rinkoje galima rasti ne vieną rangovą, siūlantį palankias sąlygas įsigyti jėgainę išsimokėtinai be pradinio įnašo ir be jokio turto užstatymo. Rangovai neretai kaip partnerius pasirenka vieną ar kelis bankus ir, bendradarbiaudami su jais, gali pateikti pirkėjams išties patrauklius pasiūlymus.

Pirkti elektrinę išsimokėtinai – paprasta! Bet ar tai visada geriausias variantas?

Kaip jau minėjome, pats saulės elektrinės įsigijimas išsimokėtinai yra ganėtinai paprastas procesas, kadangi rangovai ir bankai stengiasi, kad įsigyti jėgaines būtų kuo lengviau.

Kita vertus, prieš priimant šį sprendimą, derėtų detaliai apsvarstyti savo finansinę situaciją ne vienus metus į priekį – kiekviena paskola su savimi atsineša ir tam tikrą riziką. Svarbu įvertinti palūkanų normas ir įvairius su paskola susijusius mokesčius, nuo kurių priklausys kaip sparčiai atsipirks įsigyjama įranga. Taip pat reikėtų tinkamai įvertinti savo pajamas ir jų stabilumą, ateities planus. Pavyzdžiui, planuojant ateityje išsimokėtinai įsigyti kitus brangius pirkinius (automobilį, žemės sklypą ir pan.), jiems paskolos galite nebegauti dėl didelių įmokų išsiperkant saulės elektrinę.

Jeigu vis dėlto nuspręsite, kad įsigyti saulės elektrinę išsimokėtinai galite ir norite, nepamirškite pasidomėti ne vienu, o keliais rangovais bei kreiptis į skirtingus bankus. Tik tada galėsite būti užtikrinti, kad pasirinkote tinkamiausią ir palankiausią variantą Jums, o besivaržantys rangovai galimai suteiks geresnes sąlygas įsigyjant saulės elektrinę, jeigu jiems prieš tai pateiksite konkurentų pasiūlymą.

Kodėl verta įsigyti saulės elektrinę išsimokėtinai?

Kiekvienas, kuris yra priklausomas nuo tam tikrų elektros energijos tiekėjų, išgyvena nestabilumo laikotarpį. Net jeigu ir sudarėte sutartį palankiomis sąlygomis su tiekėjais artimiausiems metams ar dvejiems į priekį, tikėtina, kad laikotarpiui pasibaigus tokių gerų sąlygų nebegausite. Ekonomistai prognozuoja, kad elektros kainos niekada nebebus tokios, kokios buvo anksčiau, o artimoje ateityje gali išaugti dar keletą kartų.

Bene geriausias pasirinkimas siekiant užsitikrinti savo finansinę gerovę – tapti nepriklausomais gaminančiais vartotojais. Tokiu atveju už savo elektros poreikius būsite atsakingi tik Jūs patys, o svyruojančios rinkos kainos turės mažą įtaką Jūsų mokamiems mokesčiams (primename, kad turėsite mokėti už atsiimamas kilovatvalandes, kurios buvo perteklinės našios gamybos metu, ir kurių prireikia nakties metu ar šaltuoju metų sezonu).

Būtent todėl saulės elektrinę verta įsigyti kaip galima anksčiau. Net jeigu šiuo metu ir neturite sukaupę pakankamai lėšų iš karto įsigyti nuosavą jėgainę, įvairūs rangovai siūlo itin palankias sąlygas tai padaryti išsimokėtinai.

Kuo greičiau įsigysite saulės elektrinę, tuo anksčiau tapsite nepriklausomais gaminančiais vartotojais. Kitaip tariant, taupyti pradėsite vos saulės elektrinei pradėjus veikti, o sutaupytų pinigų dažnu atveju pakaks padengti paskolos įmoką. Tačiau, net jei mėnesinės Jūsų įmokos už paskolą ir bus didesnės nei šiuo metu mokate už elektros energiją tiekėjams, išsipirkus saulės elektrinę jos taps gerokai mažesnėmis.

Taip pat, tikėtina, kad per artimiausius metus elektros energijos kaina dar labiau išaugs – tokiu atveju prarasite dar daugiau pinigų. Todėl įmanomas ir toks variantas, kad įsigiję saulės elektrinę išsimokėtinai, už paskolą mokėsite mažiau, nei mokėtumėte už sunaudojamą elektros energiją jos tiekėjui.

Kaip pirkti išsimokėtinai?

Įsigyti saulės elektrinę išsimokėtinai yra itin paprasta. Iš esmės, tiek rangovai, tiek paskolas siūlantys bankai yra ne mažiau suinteresuoti parduoti saulės elektrinę ar suteikti paskolą nei Jūs esate suinteresuoti ją įsigyti. Siekiant tai padaryti, Jums reikės atlikti šiuos žingsnius:

Kreipkitės į rangovą

Išsirinkę tinkamą rangovą, susiekite su jų atstovais, kurie įvertins Jūsų poreikius ir padės išsirinkti labiausiai tinkančią atsinaujinančios elektros energijos įrangą.

Mokumo įvertinimas

Pateikus reikiamus dokumentus, rangovai atliks Jūsų mokumo įvertinimą ir pateiks atsakymą dėl sutarties sudarymo.

Sprendimas

Gavus teigiamą atsakymą iš rangovų, galėsite pasirinkti Jus labiausiai tenkinančias sutarties sąlygas, įskaitant pasirašomos sutarties laikotarpį, nuo kurio priklausys mokama mėnesinė įmoka ir sumokamos palūkanos.

Sutarties sudarymas

Išsirinkus Jums labiausiai tinkantį produktą ir pageidaujamas sutarties sąlygas, beliks pasirašyti finansavimo sutartį. Dažnu atveju tai galėsite padaryti elektroniniu būdu, neiškėlus kojos iš namų!

Taigi, kaip galite matyti, saulės elektrinės pirkimas išsimokėtinai yra pakankamai paprastas procesas. Vis dėlto reikėtų atsižvelgti į rangovų ir bankų siūlomas sąlygas, apsvarstyti ne vieną, o kelis variantus ir galutinai nuspręsti, ar elektrinės pirkimas išsimokėtinai yra tinkamiausias variantas Jums. Sėkmės!

 

Komentarai

*