Registruotis konsultacijai

Nutolusi saulės elektrinė

Nutolusi saulės elektrinė – tai tokia jėgainė, kuri yra pastatoma kitoje vietoje nei naudojama jos gaminama elektros energija. Šis sprendimas yra puikiai tinkamas tiems, kurių gyvenamosiose vietose negalima įrengti momentiniam vartojimui skirtų saulės elektrinių (pavyzdžiui butų savininkams).

 

Nutolusios saulės elektrinės nauda

Vienas patikimiausių elektros gaminimo būdų – saulės elektrinės. Nors dauguma jas įsirengia ant nuosavų namų ar kitų pastatų stogų, pastaruoju metu vis populiaresnėmis tampa ir nuotolinės saulės elektrinės. Apžvelkime šio sprendimo naudą vartotojams.

Energetinis nepriklausomumas

Turėdami nuosavą nutolusią saulės elektrinę, galite būti užtikrinti savo energetiniu saugumu. Priėmus šį energetinį sprendimą, tampate žymiai mažiau priklausomi nuo išorinių elektros energijos tiekėjų ir, didžiąja dalimi, patys rūpinatės savo energijos poreikiais. Buvimas savarankiškesniais nuo kitų institucijų taip pat suteikia ir tam tikrą pasitenkinimo jausmą – tikriausiai sutiksite, kad būdami savarankiškais jaučiatės žymiai geriau nei būdami nuo kažko priklausomais.

Atsiperkamumas

Saulės elektrinės – itin naudingas sprendimas ją įsigyjantiems žmonėms. Nors įsirengti jėgainę ir reikės tam tikrų išlaidų, yra itin svarbu atsižvelgti į gaunamą grąžą bėgant laikui. Vadovaujantis šiuo principu, įsigyjamos saulės elektrinės niekada nevadinsite išlaidomis, o suprasite, kad ji – bene geriausia, efektyviausia ir mažiausiai rizikos kelianti investicija.

Priklausomai nuo Jūsų elektros poreikių, įsigyta nutolusi saulės elektrinė gali atsipirkti itin sparčiai – vos per kelerius metus. Tai reiškia, kad kiekvieną mėnesį sutaupyti pinigai, kuriuos paprastai mokėtumėte pirkdami elektros energiją iš tiekėjų, gana greitai pasiekia saulės elektrinės kainos dydį. Na, o jėgainei atsipirkus, kas mėnesį sutaupomos lėšos gali būti panaudojamos kitiems Jūsų poreikiams patenkinti, o galbūt net ir kitoms investicijoms pradėti.

Aplinkosauga

Pasaulio energetiniai poreikiai yra nuolatos augantys. Akivaizdu, kad tai daro ir tam tikrą žalą gamtai – aplinkos tarša, išmetamos dujos ir kt. Klimatui kintant į blogą pusę, o aplinkai tampant vis mažiau palankia dėl didėjančių teršalų kiekio joje, galiausiai labiausiai kentėsime mes patys – žmonės, kurie čia gyvena.

Pasirinkus atsinaujinantį elektros energijos šaltinį, Jūs prisidedate prie geresnio rytojaus sau ir ateities kartoms – saulės elektrinės elektrą gamina švariai, neteršia aplinkos, o atvirkščiai – ją tausoja. Vien šio aspekto pakaktų, kad nutolusią saulės elektrinę įsigyti būtų verta. Tačiau, kaip jau minėjome, saulės jėgainė yra nepaprastai naudinga ir Jūsų gyvenimui.

Vieta

Jei gyvenate bute, o ne nuosavame name, tikėtina, kad saulės elektrinės ant stogo įsirengti negalėsite. Tačiau nutolusiai saulės elektrinei nereikia nuosavo stogo ar nenaudojamo žemės sklypo – taip galite mėgautis visais nuosavos elektros gamybos privalumais, nepriklausomai nuo savo gyvenamos vietos.

Kaip veikia nutolusios saulės elektrinės?

Nutolusios saulės elektrinės yra įrengiamos kitoje vietoje negu naudojama elektros energija – pavyzdžiui, užmiestyje esančiame sode. Šių elektrinių veikimo principas skiriasi nuo tų, kurios yra įrengiamos ant stogo – šiuo atveju saulės elektrinė nėra tiesiogiai prijungiama prie Jūsų namų. Natūraliai kyla klausimas: koks gi šių jėgainių veikimo principas?

Nepaisant to, kad nutolusios saulės elektrinės pagaminama elektros energija nėra suvartojama momentiniu būdu, iš esmės Jūs vis tiek naudojatės būtent jos pagaminta energija. Ji yra perduodama į bendrą elektros tinklą ir tiekiama Jums taip, tarsi būtumėte įprastinis elektros energijos vartotojas. Vienintelis skirtumas yra tai, kad Jums nereikia mokėti už tą energiją, kuri yra pagaminama saulės elektrinėje.

Nors rudens ir žiemos laikotarpiu nutolusi saulės elektrinė ir pagamins žymiai mažiau energijos, dažniausiai pakaks tos energijos, kuri bus pagaminta šilčiausiu periodu. Pagaminta, bet nepanaudota elektros energija niekur nedings – ja galėsite naudotis šaltesniais metų laikais. Na, o jeigu energijos visgi pritrūks, ji bus tiekiama  Jūsų pasirinktu įprastu elektros energijos tarifu.

kaip veikia nutolusi saulės elektrinė

DUK

Ar nutolusioms saulės elektrinėms taikoma parama?

Dėl švaresnės aplinkos ir mūsų planetos išsaugojimų rūpinatės ne tik Jūs, bet ir visų valstybių institucijos. Dėl šios priežasties, aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuolat skelbia kvietimus teikti paraiškas gauti paramą skirtą įsigyti saulės elektrines.

APVA paramos dydis: 323 Eur už 1 kW saulės elektrinės galios, tačiau ne daugiau kaip 3230 Eur. Daugiau informacijos: APVA parama saulės elektrinėms.

Kaip greitai atsiperka įsigyta nutolusi saulės elektrinė?

Tai paprastai priklauso nuo Jūsų energijos sąnaudų ir įsigytos saulės elektrinės galingumo. Natūralu, kad daugiau elektros suvartojantiems asmenims, jėgainė atsipirks greičiau. Tačiau jėgainė pakankamai greitai atsipirks ir mažiau elektros sunaudojantiems vartotojams. Orientacinis laikotarpis – 5–10 metų. Vertėtų paminėti, kad saulės elektrinė gali atsipirkti ir dar greičiau, jeigu pavyks gauti APVA skiriamą paramą jos įsigijimui. Bet kuriuo atveju, nutolusi saulės elektrinė yra tikrai gera investicija, jei tik turite galimybę tokią įsirengti.

 

Komentarai

*