Registruotis konsultacijai

Saulės elektrinės verslui – ką būtina apie tai žinoti?

Pasauliui vis labiau suvokiant, kokią žalą planetai daro įvairi žmogaus veikla, šiandien kaip niekada anksčiau imame vertinti tvarumą ir aplinkosaugą. Būtent todėl geriausią vardą turintys verslai pasižymi šiomis savybėmis ir yra vertinami tiek klientų, tiek partnerių, tiek pačių valstybių, kuriose jie kuriasi.

Be viso to, verslai, investuojantys į atsinaujinančius energijos šaltinius, turi pranašumą prieš kitus dar ir todėl, kad yra tiesiogiai nepriklausomi nuo kitų energijos tiekėjų. Toks tvarumas yra nuostabus privalumas kiekvienam verslui, siekiančiam išsiskirti iš savo konkurentų ir pasiekti dar neregėtas aukštumas.

Saulės elektrinė – tvari investicija verslui

Nors šiandien galima rinktis ne iš vieno atsinaujinančios energijos sprendimo, saulės energija ne be reikalo išlieka palankiausiu ir populiariausiu variantu. Kaip žinia, saulė danguje pakils kiekvieną rytą, todėl saulės elektrinės įsirengimas yra optimalus sprendimas Jūsų verslui.

Dažnai galvojama, kad saulei pasislėpus už debesų, elektrinė elektros nebegamina – tačiau tai yra netiesa. Nors našumas negaunant tiesioginių saulės spindulių ir yra mažesnis, iš tikrųjų saulės jėgainės dirba visada, kai lauke yra šviesu – kadangi moduliai elektrą gamina iš gaunamos saulės šviesos, elektra nėra gaminama tik tamsiuoju paros metu.

Bene geriausias verslo planas šiandien – investuoti būtent į saulės elektrines. Kaip jau minėjome, atsinaujinančio energijos šaltinio pasirinkimas lems ne tik tai, kad tapsite žymiai draugiškesni gamtai ir rūpinsitės ateities gyventojų gerove. Tai taip pat ir tvari investicija verslui, kuri leis sutaupyti ilgalaikėje perspektyvoje. Be viso to, tapdami tvariu verslu, padedate ir savo reputacijai – šiais laikais aplinkosauga besirūpinančios įmonės yra bene labiausiai vertinamos savo klientų ir partnerių.

Išsirinkite jūsų verslui tinkantį sprendimą

Nenuostabu, kad kiekvienas verslas daugiau ar mažiau skiriasi nuo kitų. Būtent todėl skirsis ir kiekvieno verslo planas – energijos poreikiai dabar ir ateityje, plėtros galimybės ir ambicijos.

Įsigyjant saulės elektrinę verslui, reikės atsižvelgti į visus šiuos aspektus ir išsirinkti tą variantą, kuris yra tinkamiausias būtent Jums ir Jūsų verslui.

Sutaupykite įsirengdami saulės elektrinę

Elektros energijos rinką sudrumstus netikėtumams, tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys buvo itin nemaloniai nustebinti staiga išaugusiomis kainomis. Įvairūs ekonomistai nieko gero nežada ir ateičiai – tikėtina, kad elektros energijos kainos dar augs kelis kartus, o apie tas kainas, kuriomis mėgavomės dar sąlyginai neseniai, jau galime pamiršti.

Siekiant išlaikyti palankų santykį tarp išlaidų ir pajamų, įmonės neabejotinai turi atsižvelgti į elektros kainas rinkoje. Net jei šios nekiltų, atsinaujinančios energijos gamybos pasirinkimas leidžia sutaupyti ilgalaikėje perspektyvoje, o tai, savo ruožtu, gali lemti lengviau daromus optimalius sprendimus savo verslo plėtrai. Taip pat, , jeigu į Jūsų verslo planą įeina tapimas nuo rangovų žymiai mažiau priklausomais elektros energijos gamintojais, tai tokiu atveju turite žymiai daugiau galimybių išsilaikyti aukščiau savo konkurentų, ypač kai energetikos rinką drebina netikėti nemalonumai.

Reikėtų pažymėti ir tai, kad saulės elektrinės yra puiki investicija net ir tokiomis sąlygomis, kurias turėjome dar visai neseniai. Nors tuo metu ir galėjome mėgautis sąlyginai pigia elektros energija, saulės pagalba gaminamos kilovatvalandės visada bus žymiai pigesnės. Būtent todėl įsirengtos saulės elektrinės atsiperka itin greitai – vidutiniškai per 5–10 metų. Taip pat, kuo daugiau energijos reikia Jūsų verslui palaikyti, tuo greičiau ir atsipirks įrengta saulės jėgainė, kadangi kiekvieną mėnesį sutaupysite didžiulius pinigus, kurių Jums nereikės mokėti energijos tiekėjams. Be viso to, dalį pinigų galėsite susigrąžinti ir pasinaudodami APVA parama – už kiekvieną saulės elektrinės kilovatą gausite 246 Eur be PVM, o iš viso galėsite gauti net iki 200 000 Eur paramos! Kitaip tariant, bus kompensuotas kiekvienas saulės elektrinės kilovatas, jeigu jos galingumas neviršys 760 kW.

Saulės elektrinės įsigijimo būdai

Saulės elektrinę galima įsigyti keliais būdais. Tie verslai, kurie gali sau leisti dideles investicijas, kurių reikalaus galingos ir jų poreikius patenkinti galinčios saulės elektrinės, jas įsigyti gali iš karto sumokėdami visą reikalingą sumą.

Kita vertus, jeigu didelės investicijos yra sunkiai pasiekiama prabanga Jūsų turimam verslui arba Jūsų turima įmonė dar tik kuriasi ir yra santykinai nedidelė, saulės elektrinę galite įsigyti ir išsimokėtinai. Kreipkitės į banką ar rangovus, kurie gali pasiūlyti palankiausią sprendimą Jūsų verslui, kuriuo pasinaudoję galėsite mėgautis visomis privilegijomis, kurias suteikia atsinaujinančios energijos įranga!

DUK

Kaip pasirinkti tinkamą saulės elektrinės galią?

Įvairūs rangovai siūlo išties plataus rango galimybes įsigyjant saulės elektrinę – paprastai galite rinktis nuo kelių iki kelių šimtų kW galingumo jėgaines, kurios atitiks Jūsų lūkesčius ir energijos poreikius.

Vis dėlto, mažai susipažinus su saulės elektrinių našumu, apsispręsti kokio gi galingumo jėgainė tinkamiausia Jums gali būti nelengva. Kad ir kaip būtų, savo elektros energijos poreikius galima apytiksliai įsivertinti ir savarankiškai. Turėkite omenyje, kad kiekvienas papildomas saulės elektrinės kilovatas vidutiniškai pagamina 100 kWh elektros energijos per mėnesį. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų elektros energijos sąnaudos siekia 120 000 kWh per metus, Jums reikalinga saulės elektrinė, galinti pagaminti ne mažiau nei 10 000 kWh energijos kiekvieną mėnesį. Kitaip tariant, optimalus variantas Jums bus 100 kW galingumo saulės jėgainė.

Svarstant apie tai, kokio galingumo elektrinė Jums bus tinkamiausia, derėtų atsižvelgti ir į ateitį – saulės jėgainės tarnaus itin ilgą laikotarpį, kuris dažnu atveju viršija 25 metus. Todėl įsigyjant atsinaujinančios energijos įrangą, svarbu apsvarstyti ir savo verslo plėtros galimybes bei tinkamai įsivertinti laukiančias energijos sąnaudas ateityje. Nors įsigytos saulės elektrinės galią vėliau ir bus galima padidinti, svarbu atsižvelgti ir į galimybę pasinaudoti APVA parama verslui – jeigu tam skirtų lėšų nebeliks, papildomos paramos Jūsų verslas gali ir nebegauti.

Kokios garantijos suteikiamos įrangai?

Įsigydami saulės elektrinę savo verslui, priklausomai nuo pasirinkto rangovo, galite gauti itin patrauklias garantijos sąlygas. Nors nežinant rangovo, jų įvardinti negalėsime, galite tikėtis tokių garantijų įrangai:

  • Saulės elektrinės moduliams suteikiama garantija paprastai siekia 10 metų ir ilgiau.
  • Inverteriams suteikiama ilgiausia garantija, kuri gali siekti ir 20 metų.
  • Montavimo darbams suteikiama garantija yra trumpiausia. Paprastai ji sieks kelis metus.
  • Modulių konstrukcijoms suteikiama garantija gali siekti nuo kelių iki keliolikos metų.

Taip pat, verta paminėti, kad kai kurie rangovai dar garantuoja ir ilgaamžį saulės elektrinės modulių efektyvumą – tai leis būti užtikrintiems, kad jėgainė bus naši visą savo gyvavimo laikotarpį.

 

Komentarai

*