Registruotis konsultacijai

Klausimas #1398

Jonas 2022-04-28 Saulės elektrinės

Gal galite trumpai ir aiškiai paaiškinti, kaip veikia trifazis skaitiklis? Pvz., pagaminu į vieną fazę 300 w, tuo pačiu joje suvartoju 150 w, kitoje fazėje suvartojimas 200 w, trečioje 0 w. Nebus, kad suksis kaip 350 w?

Atsakymai


 1. Saulės Akademijos ekspertas parašė:

  Laba diena, Jonai,

  trifazė apskaita yra tas pats, kaip trys atskiros vienfazės apskaitos. Kiekviena fazė sumuojasi į generacijos arba vartojimo registrus skaitiklyje, t.y., jei bet kuri fazė turi generaciją į tinklą, ji deda duomenis į pasaugojimą – jei vartojama, tuomet deda duomenis į vartojimą.

  Jūsų minėtu atveju, jei pirmoje fazėje registruojama 300 W gamyba, šis kiekis keliaus į pasaugojimą. Taip pat toje pačioje fazėje, jei skaitiklis registruos 150 W vartojimą, jis keliaus į vartojimą.

  Momentinio vartojimo atveju (kada tuo pačiu metu gaminama ir vartojama) skaitiklis neregistruoja nieko, todėl šio pateikto pavyzdžio atveju, esant momentiniam vartojimui pirmoje fazėje, skaitiklis fiksuotų tik 150 W gamybą (nes kita dalis būtų suvartota momentiškai). Šis kiekis ir keliautų į pasaugojimą.

  Ne momentinio vartojimo atveju būtų registruojama 300 W gamyba, bei 350W vartojimas.
  Taip pat, reiktų paminėti, kad saulės elektrinei gaminant elektros energiją, visas pagamintas kiekis būna paskirstomas lygiomis dalimis kiekvienai fazei, pvz. gaminant 600 W, kiekviena fazė gaus po 200 W.

  Geros Jums dienos.

*