Registruotis konsultacijai

Klausimas #1502

Norbert 2022-09-28 Saulės elektrinės įrengimas

Sveiki, norime įsirengti SE, 12kw antžemine. Labai daug visokių pasiūlymų gaunam iš visokių įmonių, kai kurie brangesni kai kurie pigesni. Norėjau paklausti į ką reikėtų atkreipti dėmesį pvz. rinkat modulius? Pažįstami sake kad bifacial moduliai yra geri, bet klausimas ar verta permokėti dėl jų? Monokristalines, polikristalines, half-cut itt., ar čia yra prasme kreipti dėmesį i tai, ar čia viskas labiau marketingas? Kiniškos panelės ir inventoriai kaip save parodo darbe? Ar visgi geriau žiūrėti į europietiškus gamintojus, jav?

Atsakymai


 1. Saulės Akademijos ekspertas parašė:

  Laba diena,

  svarbūs kriterijai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis modulius yra technologijos tipas, efektyvumas, kaina ir garantija.

  Poliktistaliniai moduliai dėl lengvesnės pagaminimo technologijos yra pigesni, tačiau jie turi mažesnį efektyvumą ir galią bei yra mėlynos spalvos. Jei Jūsų neriboja stogo, ar žemės plotas galima rinktis ir polikristalinius modulius, tačiau kad išgautumėte tą patį kWh kiekį, polikristalinių modulių reikės sumontuoti daugiau. Todėl reikia įsivertinti ar galutiniame variante, montuojant didesnį kiekį modulių projekto kaina nebus lygi projektui su monokristaliniais moduliais. Pavyzdžiui, montuojant polikristalinius modulius, kurių galia yra 340W Jums reikėtų 35 vnt. modulių, o montuojant monokristalinius, kurių galia yra 410W reiktų jau 29 vnt., kad išgautumėte 12kW saulės elektrinės galingumą. Žinoma, modulių galia gali skirtis.

  Montuojant antžemines elektrines Bifacial modulių pasirinkimas gali būti tinkamas, kadangi moduliai geba generuoti elektros energiją ne tik iš priekinės pusės, tačiau ir iš galinės, todėl Bifacial modulių efektyvumas yra didesnis.
  Renkantis tokius modulius galima tikėtis, kad elektrinė sugeneruos apie 5% daugiau kWh per metus, tad Jūsų atveju tai būtų apie 600kWh/metus. Jeigu kainos skirtumas lyginant su monokristaliniais moduliais yra nedidelis, rekomenduotume įsivertinti šį variantą atidžiau, pasiskaičiuoti ar didesnis sugeneruotų kWh kiekis Jums padengs papildomą investiciją.

  Europietiški bei JAV gamintojai technologiškai kuria tuos pačius produktus, tiesiog dėl didesnių gamybos kaštų jų produktas yra gerokai brangesnis, o elektrinės nešama nauda išliks tokia pati.
  Todėl svarbu įsivertinti kainos ir kokybės santykį ir vien dėl gamintojo nepermokėti, kadangi tai gali stipriai prailginti projekto atsiperkamumą. Svarbiausia, kad Jūsų tiekėjas Jums užtikrintų garantijas.

  Garantijos taip pat yra itin svarbus rodiklis renkantis modulius. Viena svarbiausių yra efektyvumo, kuri standartiškai būna suteikiama iki 85% po 25 m. Kuo garantija ilgesnė, tuo modulis bus efektyvesnis ilguoju periodu, kadangi mažiau degraduos.
  Dažniausiai gendanti projekto dalis yra inverteris, rekomenduojame rinktis ne mažesnę nei 10 m. garantiją.

  Gražios dienos.

*