Registruotis konsultacijai

Saulės elektrinių parama verslui

Šiandien visi kaip niekada anksčiau stengiasi rūpintis mūsų planetos gerove, diegdami atsinaujinančios energijos sprendimus. Įvairaus stambumo verslai – ne išimtis. Netgi priešingai – verslai dažniausiai atsiduria kovos su žalinga klimato kaita priešakyje ir yra pirmieji rodantys gerą pavyzdį aplinkosaugoje.

Siekiant paraginti ir kitus verslus sekti geraisiais pavyzdžiais, Europos Sąjunga skiria didžiules lėšas įmonėms, nusprendusioms savo energijos poreikius tenkinti inovatyviais atsinaujinančios energijos sprendimais. Būtent todėl šiandien verslai gali sulaukti didžiulių paramų, įsigydami saulės elektrines ir tapdami nepriklausomais energijos gamintojais.

Sutaupykite įsigydami nutolusią saulės elektrinę

Dauguma fizinių asmenų dažniausiai renkasi saulės elektrines ant stogo. Tai yra visiškai suprantama, kadangi aprūpinti namams pakanka ir santykinai nedidelio galingumo saulės elektrinių, kurios puikiai telpa ant namo stogo, o ši erdvė bet kuriuo atveju yra nenaudojama. Kita vertus, verslams šis variantas dažniausiai nėra tinkamas, kadangi jų sunaudojamos elektros kiekis yra ženkliai didesnis nei fizinių asmenų. Būtent todėl, bene geriausias sprendimas verslams – nutolusios saulės elektrinės. Šios jėgainės būna įkurtos didžiuliuose parkuose, kuriuose gali tilpti daugybė saulės šviesa varomų įrenginių. Tai suteikia galimybes verslams įsigyti net ir šimtų ar tūkstančių kilovatų galingumo elektrines ir patenkinti net ir didžiausius savo energijos poreikius.

Nutolusi saulės elektrinė ne be reikalo yra laikoma vienu geriausių sprendimų kurį gali pasirinkti įmonė. Priklausomai nuo to, kiek elektros energijos sunaudoja Jūsų verslas, šis pirkinys atsiperka itin greitai – vidutiniškai per 5–10 metų. Nenuostabu, kad didesnes energijos sąnaudas turintys verslai sutaupys visą saulės elektrinei išleistą sumą santykinai greičiau – šie verslai kiekvieną mėnesį taupys didžiulius pinigus, kuriuos paprastai mokėtų elektros energijos tiekėjams.

Be viso to, APVA verslams siūlo itin palankias sąlygas gauti paramą, kuriai paskutinį kartą buvo skiriama daugiau nei 9 milijonai eurų!

Parama skirta juridiniams asmenims

Kaip jau minėjome, mūsų planetos gerove ir aplinkosauga yra susirūpinusios bene visų išsivysčiusių šalių atstovai. Europos Sąjunga jau ne pirmus metus siūlo itin patrauklias paramas verslams, nusprendusiems savo energijos poreikius patenkinti atsinaujinančiais energijos šaltiniais. Būtent todėl dabar yra bene palankiausias metas tapti nepriklausomais elektros energijos gamintojais ir aprūpinti savo verslą nuosava energija, gaunama tiesiai iš saulės.

Lietuvoje paramas skirsto Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), o juridiniams asmenims iš viso buvo skirta daugiau nei 9 milijonai eurų subsidijų.

Kaip atrodo paramos gavimo procesas?

Jauniems verslams, arba tiems, kurie niekada nesvarstė ir negirdėjo apie saulės elektrinių pritaikymą savo įmonei, gali susidaryti klaidingas įspūdis, kad visas procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis didžiulių laiko investicijų. Iš tikrųjų taip nėra – pakanka susipažinti su pagrindinėmis paramos gavimo taisyklėmis ir viskas gana greitai pasidaro aišku ir sklandu. Vis dėlto, kad viskas būtų dar paprasčiau, dalijamės žingsniais, kuriuos turėsite praeiti, siekdami gauti paramą saulės elektrinei verslui.

Saulės elektrinės galingumas ir rangovas

Visų pirma, Jums reikėtų tinkamai įsivertinti savo verslo elektros sąnaudas – tik tada galėsite spręsti, kokio galingumo elektrinė yra reikalinga Jūsų įmonei. Tai padaryti galite pasinaudodami skaičiuokle. Kad ir kaip būtų, svarbu nepamiršti pagalvoti ir apie tai, ar ateityje vystyti Jūsų įmonei nereikės daugiau elektros energijos. Tokiu atveju rekomenduojama įsigyti kiek galingesnę saulės elektrinę, nei yra reikalinga šiuo metu.

Kai jau žinosite kokio galingumo jėgainė yra tinkamiausia Jums, reikės išsirinkti Jūsų lūkesčius atitinkantį rangovą.

Dokumentų pasirašymas

Kai išsirinksite tinkamą rangovą ir saulės elektrinę, tenkinančią Jūsų poreikius, beliks pasirašyti dokumentus, kuriais savo turimą įmonę prijungsite prie tam tikro saulės parko. Dažniausiai rangovai siūlo visus dokumentus pasirašyti itin patogiai – internetu, neiškėlus kojos iš namų (ar biuro).

Dokumentų pateikimas APVA išmokai gauti

Kai jau tapsite saulės elektrinės savininku ir susiesite ją su savo turimu verslo objektu, beliks pateikti paraišką APVA išmokai gauti. Tai padaryti galite šiuo adresu. APVA gautą paraišką įvertins per 60 kalendorinių dienų ir kompensaciją perves į Jūsų įmonės banko sąskaitą.

Kas gali pretenduoti į paramą?

Į paramą gali pretenduoti visi juridiniai asmenys, išskyrus valstybės ar savivaldybių institucijas ir įstaigas, tradicines religines bendruomenes, religines bendrijas ar centrus.

Svarbu žinoti

APVA skiriama parama turi keletą niuansų, kuriuos privalote žinoti.

Kadangi šiemet šia parama pasinaudoti norėjo didžiulis skaičius juridinių asmenų, visos skirtos lėšos jau buvo paskirstytos. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad parama nebegalėsite pasinaudoti – kaip jau minėjome, tvaresniais verslais rūpintis siekia bene visos aukščiausios institucijos, todėl labai tikėtina, kad ateityje ir vėl išvysime kvietimus verslams teikti paraiškas kompensacijoms gauti.

Įsigijus saulės elektrinę verslui, Jums nereikės rūpintis šios elektrinės priežiūra – visa tai darys Jūsų rangovas.

APVA skiriamoms kompensacijoms būdingos itin patrauklios sąlygos – štai paskutinį kartą buvo galima susigrąžinti 246 Eur už kiekvieną saulės elektrinės kilovatą, o maksimali gaunama suma siekė net 200 000 Eur!

DUK

Ar visi juridiniai asmenys gali pretenduoti į paramą?

Iš esmės – taip. Vieninteliai juridiniai asmenys, kuriems ši parama negali būti skiriama yra valstybės ir savivaldybių institucijos, tradicinės religinės bendruomenės, o taip pat religinės bendrijos ir centrai.

Kokią elektrinę galima įsigyti su parama?

Pateikdami sąlygas gauti subsidiją, APVA iš esmės neįvardijo įrodymų kokioms saulės elektrinėms ši parama bus skiriama. Vis dėlto, tikėtina, kad Jūsų turimo objekto stogo nepakaks įrengti pakankamo galingumo saulės elektrinei. Todėl palankiausias variantas juridiniams asmenims – nutolusios saulės elektrinės, įrengtos tam skirtuose jėgainių parkuose.

APVA teoriškai taip pat neriboja saulės elektrinių galingumo. Tačiau praktiškai situacija yra kitokia – kadangi už vieną saulės elektrinės kilovatą yra skiriama 246 Eur kompensacija, o gaunamos paramos dydis negali viršyti 200 000 Eur, galingiausia saulės elektrinė, kuriai vis dar galima gauti APVA paramą – 760 kW galingumo.

 

Komentarai

*